ROZDANIE "WŁADYŁAWÓW" FESTIWAL
COMENIUS FESTYN JESIENNY
"WITAMINOWE CZARY"

ROZDANIE "WŁADYSŁAWÓW"

Dnia 4 kwietnia 2009r. już po raz dziewiąty uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu wręczyli statuetki Władysławów. Otrzymały je osoby, firmy, instytucje i gospodarstwa rolne, które w ubiegłym roku w sposób szczególny zasłużyły się dla ochrony środowiska. W kategorii placówka oświatowa pierwszą nagrodę i statuetkę Władysława - zdobyły oddziały zerowe naszej szkoły, które realizują program z edukacji ekologicznej pt. "Ekologia wśród dzieci sześcioletnich" opracowany przez panią Helenę Brodecką.

FESTIWAL PIOSENKI SKAUTOWEJ

Dnia 14 marca 2009 r. w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej. Wzięły w nim udział zuchy z Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" z oddziałów zerowych. Martynka Skonieczna i Patrycja Skonieczna zajęły III miejsce w kategorii- zespół zuchowy- z piosenką "Jagodowe zuszki" natomiast Natalka Strzelec zajęła V miejsce w kategorii - solista- z piosenką "Dziecięce marzenia".

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 18.03.2009 r. dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym w Filii nr 2 Biblioteki Miejskiej im J. Kasprowicza w Inowrocławiu. Mali recytatorzy zaprezentowali wiersze, które nie tylko spodobały się jurorom, ale także małym widzom z  Przedszkola nr 4, ich paniom, a także bywalcom biblioteki. I miejsce zdobyła Luiza Szczepaniak z grupy 0 d, II miejsce - Olga Heska z grupy 0 a, a  III miejsce uzyskał Jakub Gemziak, również z grupy 0 d. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, a także gratulacje od jury.

BIESIADA POETYCKA

Dnia 04.03.2009 r. w oddziałach zerowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu przy ul. Kusocińskiego 24 odbyła się kolejna już Biesiada Literacka z cyklu ,,Wielcypoeci i małe dzieci ” pt. ,, Poetycka kartka z życzeniami ”.

Podczas tegorocznego spotkania wysłuchano pięknych wierszy mówiących o radości, szczęściu, optymizmie i uśmiechu. Mali recytatorzy w przekonywujący sposób przekazywali poetyckie przesłanie wszystkim uczestnikom biesiady. Dzieci zaprezentowały również bułgarski  ,,Taniec radości” oraz przedstawiły inscenizację opartą na tekstach H. Sienkiewicza  pt. ,,Dary wróżek”.

,,Recepta na szczęście”- to tytuł utworu literackiego, który wszystkim uczestnikom biesiady zadedykowała pani wicedyrektor Jolanta Trzosek .Spotkanie z poezją w ,,zerówce” zaszczycili swoją obecnością : kierownik Referatu Oświaty Promocji i Sportu pani Magdalena Kaiser, doradca metodyczny pani Maria Syczyło, wicedyrektorzy szkoły i rodzice. Dyrektor szkoły Mirosław Jardanowski, w końcowej części biesiady życzył wszystkim uczestnikom spełnienia przekazywanych w poezji życzeń i podziękował gościom za udział w spotkaniu.

Oprawę muzyczną spotkania wykonała nauczycielka pani Magdalena Janus, a całość opracowały i przygotowały wraz z wychowankami nauczycielki oddziałów zerowych: Halina Dymet, Zofia Chojnacka, Joanna Proszkiewicz, Alicja Rozman, Elżbieta Kulesiewicz, Helena Brodecka i Kamila Ziółkowska.

SPARTAKIADA MIKOŁAJKOWA ZUCHÓW

COMENIUS

Dnia 4 listopada 2008r. w budynku Oddziałów Zerowych gościliśmy delegacje nauczycieli z placówek partnerskich we Francji, Rumunii i Bułgarii w ramach projektu COMENIUS "Mój kraj i twój idą razem ręka w rękę”.

FESTYN JESIENNY "WITAMINOWE CZARY"

Dnia 9 października 2008r. o godz. 15.00 w budynku Oddziałów Zerowych odbył się Festyn Jesienny " Witaminowe czary". Nauczycielki naszej szkoły: Elżbieta Kulesiewicz, Helena Brodecka, Joanna Proszkiewicz, Halina Dymet, Zofia Chojnacka, Alicja Rozman, Kamila Ziółkowska wspólnie z dziećmi i rodzicami przygotowały wystawę  kukiełek, które zachęcały swoją niezwykłością, pięknem i pomysłowością. Dzięki zaangażowaniu rodziców każda grupa oferowała też smaczne przetwory warzywno-owocowe, ciasta, soki i inne wspaniałości, którymi wszyscy rozkoszowali się podczas festynu. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na wspólną zabawę rodziców, dzieci i nauczycieli na boisku szkolnym. Muzyczne rytmy w wykonaniu Michała Gawrońskiego porywały do tańca i zachęcały do tworzenia węży, kółek, korowodów. Każda z pań nauczycielek przygotowała też konkurs dla dzieci i rodziców, a zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Jolanty Trzosek. Kilka wspólnie spędzonych godzin pozostawiło wszystkim niezatarte i miłe wrażenia, a do następnego spotkania gorąco zapraszała  prowadząca imprezę Elżbieta Kulesiewicz.