REKRUTACJA 2015/2016

  • Zasady rekrutacji do klasy I

  • Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I

  • Zgłoszenie do klasy I dzieci z obwodu szkoły

  • Obwód Szkoły Podstawowej nr 4

  • Oświadczenie

  • Oświadczenie - roczne przygotowanie przedszkolne

SERWIS OKE DLA UCZNIA

Informacja dla ucznia przystępującego do sprawdzianu

   

 

  LUTY STYCZEŃ GRUDZIEŃ LISTOPAD

PAŹDZIERNIK

WRZESIEŃ
RAJD Z OKAZJI POWITANIA WIOSNY
"MARZANNA 2015"

Na Marzanny topienie
wiosny czuć tchnienie...


W sobotę 21 marca 2015r. odbył się rajd zorganizawany przez PTTK z okazji powitania wiosny MARZANNA 2015. Około stu uczniów naszej szkoły przemierzało trasę polnymi drogami z Mątew do Łojewa z własnoręcznie wykonanymi Marzannami. W prasłowiańskim gaju w Łojewie zostaliśmy ugoszczeni. Następnie odbyły się konkursy na najpiękniejszą Marzannę. Na koniec pożegnaliśmy zimę, czyli odbyło się palenie przyniesionych kukieł. Dopisała wspaniała, słoneczna pogoda i oczywiście humory.

powrót

CITY TRAIL

Duży sukces sportowy osiągnęła uczennica klasy I b Alicja Zaremba. 18 marca 2015 w Myślęcinku w zawodach sportowych w formule CITY TRAIL na dystansie 300 metrów zwyciężyła właśnie Ala. Zawody odbywają się w okresie jesienno-zimowym, w Bydgoszczy. W sportowej imprezie mogą uczestniczyć biegacze bez ograniczeń wiekowych – także dzieci, ponieważ przed każdym biegiem głównym Grand Prix organizowane są zawody dla najmłodszy. Za zwycięstwo Ala otrzymała piękny medal, statuetkę i dyplom. Gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

powrót

HARCERSKI BIWAK EKOLOGICZNO-TURYSTYCZNY

W dniach 20-21 marca w naszej szkole odbył się Harcerski Biwak Ekologiczno-Turystyczny. Spotkały się tam cztery drużyny z zaprzyjaźnionych inorocławskich szkół. Podczas biwaku harcerze mogli brać udział w zajęciach z samarytanki, wiedzy o szyfrach, wiązaniu węzłów i historii harcerstwa. Nocą odbyło się również przyżeczenie dla młodych harcerzy i harcerek. Wszystko uświetlnił bieg o tematyce ekologiczno-turystcznej po Solankach. Czuwaj!

powrót

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Dnia 14 marca 2015 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III-IV w Zespole Szkół Integracyjnych               w Inowrocławiu. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsca:


Witold Karólewski kl. IVd
Aleksandra Okleja kl. III d
Martyna Frątczak kl. III d

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 24 kwietnia 2015r. na miejskich obchodach Dni Ziemi w parku solankowym. Szczegółowych informacji udzielą Wam nauczyciele przyrody.

Gratulujemy !!!

powrót

Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej
"WIERSZEM MALOWANE"

11 marca 2015r. po raz kolejny w naszej szkole organizowany był Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "WIERSZEM MALOWANE", skierowany do uczniów klas IV - VI. Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności posługiwania się edytorem grafiki Paint oraz rozwijanie wyobraźni twórczej. Przyznane zostały następujące nagrody i wyróżnienia.

Klasa IV

I miejsce - Patrycja Kruszka 4d
II miejsce - Martyna Ruszniak 4d
III miejsce - Kamil Bernaciak 4e
WYRÓŻNIENIE - Aleksandra Brzustowska 4a

Klasa V

I miejsce - Wiktoria Radulska 5a
II miejsce  - Michalina Wiśniewska 5c
III miejsce  - Zuzanna Zaremba 5b
WYRÓŻNIENIE - Anna Borkowska 5c

Klasa IV

I miejsce - Alicja Wolska 6a
II miejsce - Monika Kulik 6c
III miejsce - Lena Saskowska 6a
WYRÓŻNIENIE - Oliwia Świderska 6a

Gratulujemy !!!

powrót

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, obchodzone corocznie 21 lutego. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku kilku studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, domagając się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Celem tego święta jest budzenie szacunku do języka ojczystego oraz ochrona dziedzictwa językowego. W tym roku, ze względu na ferie zimowe, obchodziliśmy je 12 marca. Z tej okazji na parterze szkoły odbył się happening „Dla przyjemności i językowej poprawności”. Na dzieci czekały krzyżówki oraz zabawyz przysłowiami, frazeologizmami i ortografią. Towarzyszyła im wystawa prac plastycznych  i wierszy, których autorami są uczniowie klas III – VI. Oto jeden z nich.

       Język polski

My, Polacy swój język dobrze znamy,

Chociaż często na niego narzekamy,

A że trudny jest w pisaniu,

Jeszcze gorszy w wysławianiu.

Ja zaś jedno powiem wam:

Cieszmy się, że go mamy

I jak gęsi nie gęgamy.

                                    Dominika Łukomska 4 b

Po południu uczniowie klas IV – VI mogli wykazać się umiejętnościami polonistycznymi, uczestnicząc w konkursach „Od słowa do słowa i opowieść gotowa” oraz „Potyczki językowe klas 6”.

 

powrót

Oddaj swój głos na SZKOLNĄ LALKĘ KUJAWIANKĘ

Zaloguj się na swoim koncie na FACEBOOKU i wejdź na aplikację konkursową

www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata
 

Tam odszukaj lalkę kujawiankę podpisaną nazwą naszej placówki SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO w INOWROCŁAWIU i zagłosuj!. Głosujemy od 10-16.03.2015 r. Zależy nam na każdym głosie !!!

Samorząd Uczniowski

powrót

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

4 marca 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich. Uczniowie, którzy wyróżniają się wiedzą z zakresu tak trudnej dziedziny jak ekologia, przystąpili do ostatniego etapu konkursu na terenie naszej szkoły. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu obejmującego 40 zadań. Wyniki konkursu pozwoliły wyłonić reprezentantów szkoły na etap międzyszkolny, który 14 marca odbędzie się w ZSI w Inowrocławiu. Najlepsze wyniki w konkursie uzyskali uczniowie:
• Wojciechowska Martyna z klasy IIId 35 punktów,
• Okleja Aleksandra z klasy IIId 35 punktów,
• Frątczak Martyna z klasy IIId 31,5 punktów,
• Nawrocka Justyna z klasy III a 23 punkty.
Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!
Konkurs przygotowały i prowadziły mgr Maria Cieślak i mgr Mirosława Krawczyk.
Podziękowania należą się również za słodycze i napoje, które dla uczestników konkursu sponsorował szkolny sklepik.

Gratulujemy !!!

powrót

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2015

Trwające w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu półkolonie dobiegają końca.
Od 16.02 do 25.02 w niezwykle atrakcyjnych zajęciach uczestniczyło 210 uczniów z inowrocławskiej „Czwórki”. Kierownik półkolonii pani mgr Paulina Gawarecka zadbała o niezwykle ciekawą ofertę wyjazdów i zajęć na miejscu w naszym mieście. Aż 14 grup dziewczynek i chłopców pod opieką nauczycieli wyjeżdżało do Torunia do Kinder Parku i Młyna Wiedzy. W Bydgoszczy była okazja wykonać własnoręcznie mydło w Muzeum Mydła i Historii Brudu. W Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie dzieci ćwiczyły umiejętności kaligrafii gęsim piórem i samodzielnie wykonywały papier czerpany. Do tego dzieci bawiły się na basenie i w kręgielni. Czas ferii umilił także dzieciom pobyt w Kinomax na filmie „Pingwiny z Madagaskaru”. Całości tej przebogatej oferty dopełniły pyszne śniadania i obiady. Moc wrażeń i wspomnień uczestnicy półkolonii zabierają do domu.

 

powrót

SPOTKANIE Z POSŁEM

W dniu 11 lutego 2015 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Posła na Sejm RP Krzysztofa Brejzę.
Uczniowie czterech szóstych klas mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii i społeczeństwa w ramach realizacji projektu POSEŁ W SZKOLE m. in. na temat funkcjonowania polskiego sejmu i senatu. Pan Poseł Krzysztof Brejza przekazał informacje z zakresu pracy najważniejszych instytucji sprawujących władzę w Polsce, opowiedział wiele ciekawostek dotyczących zwykłej pracy parlamentarzystów, a uczniowie chętnie zadawali pytania.

powrót

DRZWI OTWARTE

W czwartek 12 lutego br. nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Nauczyciele przygotowali dla nich wiele niespodzianek. Były to zabawy plastyczne, ruchowe, gry i zabawy z komputerem oraz symboliczne upominki. Dzień otwarty pozwolił rodzicom i dzieciom poznać szkołę i jej otoczenie. Goście obejrzeli sale lekcyjne, gabinety, sale informatyczne, świetlicę oraz bibliotekę. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy tak licznie odwiedzili naszą szkołę.

powrót

XIII Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

7 lutego 2015 r. kolejny raz braliśmy udział w rajdzie pieszym, którego organizatorem był PTTK Inowrocław. Rajd rozpoczął się w Płonkowie, gdzie poznaliśmy historię parafii pod wezwaniem Pierwszych Męczenników Polskich. Następnie polnymi drogami i lasami maszerowaliśmy  na trasie Płonkowo - Rojewo. W trakcie marszu została przeprowadzona gra terenowa nawiązująca do Powstania Wielkopolskiego. Marsz zakończył się w Rojewie, w gościnnych progach Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego. Dzięki pomocy Pań z Rojewa wszyscy uczestnicy rajdu zjedli pyszną grochówkę, po czym zostały ogłoszone wyniki konkursu gry terenowej oraz konkursu plastycznego.

W kategorii dla klas podstawowych przyznano nagrody:

I miejsce - Martyna Wojdylak z SP4 w Inowrocławiu
II miejsce – Patrycja Kruszka z SP4 w Inowrocławiu
III miejsce – Adrian Jaworski z SP4 w Inowrocławiu.

W grze terenowej najlepszymi okazali się:

- Dawid Babral z Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich
- Martin Rusak z SP4 w Inowrocławiu.
- Weronika Jaszkim z SP w Rojewie
- Amelia Nowak z SP11 w Inowrocławiu.

Ponadto naszej szkole został wręczony puchar dla najliczniejszej grupy turystycznej uczestniczącej w rajdzie.

W rajdzie wzięło udział łącznie 155 osób, a wśród nich uczniowie ze szkół SP4, SP11, ZSI, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, OWD i R w Inowrocławiu, SP i Gimnazjum z Rojewa, Gimnazjum ze Złotnik Kujawskich oraz grupa turystów indywidualnych.

powrót

GRA WARTA PIERNIKA – CZYLI MAURYCY I KOLĘDNICY

Grupa uczniów naszej szkoły została zaproszona do udziału w spektaklu przygotowanym przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Próby trwały cały tydzień. Razem z profesjonalnymi aktorami i muzykami grupa wokalna składająca się z uczniów klas IV – VI przygotowana przez nauczycielkę muzyki Małgorzatę Monasterską zaprezentowała się mieszkańcom miasta 23 stycznia 2015 roku na scenie Teatru Miejskiego w świątecznym musicalu pt. „Gra warta piernika – czyli Maurycy i kolędnicy”.

powrót

Z życia klasy III D

W I semestrze:

- byliśmy w leśniczówce w Balczewie w na Święcie Plonów w Klubie Rondo,

- zorganizowaliśmy apel z okazji Święta "11 listopada",

- wróżyliśmy w "Andrzejki",

- wspólnie spędziliśmy klasową wigilię,

- zrobiliśmy lalki w ramach akcji UNICEF,

byliśmy na zabawie karnawałowej.

powrót

Tenisistki stołowe Z SP4 najlepsze w Powiecie

30 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej "Kujawianka " przy III LO w Inowrocławiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły 4 zespoły z Tuczna, Góry, Ośniszczewka i Inowrocławia. Wśród nich reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, która okazała się najlepsza. Barwy tej szkoły reprezentowały Zuzanna Dąbrzał - uczennica klasy II i Wiktoria Nawra -uczennica klasy VI, które wygrały wszystkie swoje mecze. Dzięki temu uzyskały awans do zawodów na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego, które odbędą się 10 lutego w Laskowicach Pomorskich.
Warto wspomnieć, że tenis stołowy w "Czwórce", to nie tylko sukcesy dziewcząt ponieważ chłopcy Mikołaj Łukaszewski i Patryk Kaszuba są tegorocznymi mistrzami miasta Inowrocławia. Wynik ten bardzo dobrze rokuje na przyszłość, ponieważ są oni uczniami drugiej klasy.
Opiekunem szkolnym reprezentacji SP 4 jest Pani Kamila Sikora, natomiast na co dzień dziewczęta i chłopcy trenują pod okiem Pani Aliny Bogdaniuk i Pana Henryka Górnego w ITKS Noteć Inowrocław.

powrót

XVII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

17 stycznia 2015 r. odbył się XVII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Tegoroczną trasę rozpoczęliśmy w Inowrocławiu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, który mieści się na ul. Orłowskiej, gdzie uczestnicy marszu zapalili znicze oraz udali się autokarami do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu Kujawskim.

Na terenie szkoły młodzież szkolna wzięła udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz zawodach strzeleckich na strzelnicy szkolnej. W czasie imprezy został wręczony Dyplom Honorowy ZG PTTK przyznany ZSP w Kościelcu Kujawskim.

Najlepszą wiedzą o Powstaniu Wielkopolskim wykazali się : Szymon Ludwig z Gimnazjum nr 1,Marta Dudek z Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich, Jakub Michalski z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny, Jan Biernacki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu, Paweł Książek z Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Marek Michalski z Gimnazjum nr 2.

Najlepsze wyniki w strzelaniu uzyskali : Adam Kubiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu,Bartosz Nierchlewski z Zespołu Szkół Integracyjnych, Aurelia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Patryk Kubiak z Gimnazjum nr 1.

Ponadto członkowie zarządu Koła nr 7 ZŻWP wręczyli dla przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 4 puchar dla najliczniejszej grupy turystycznej biorącej udział w Nocnym Marszu Szlakiem Powstania Wielkopolskiego.

Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy marszu z zapalonymi pochodniami udali się pieszo w drogę powrotną przez Mimowolę do Inowrocławia. Współorganizatorami marszu był Urząd Miasta w Inowrocławiu, Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu Kujawskim oraz Koło nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56 Bazie Lotniczej w Inowrocławiu.

W rajdzie na trasie Kościelec – Mimowola – Inowrocław wzięły udział 243 osoby.

powrót

IX KONKURS PENETRACJA WYOBRAŹNI

Joanna Grudzińska - uczennica klasy I e otrzymała wyróżnienie w IX Konkursie Penetracja Wyobraźni organizowanym przez Klub "Kopernik" KSM w Inowrocławiu.

powrót

Rajd Śladami Jana Kasprowicza z okazji 154. rocznicy urodzin

13 grudnia odbył się kolejny rajd, zorganizowany przez inowrocławski oddział PTTK śladami Jana Kasprowicza. Udaliśmy się do I Liceum Ogólnokształcącego, przed którym stoi pomnik Wita Płażewskiego. Uczestnicy dowiedzieli się, że autor był również twórcą ceramiki użytkowej, a wiele projektów wykonał dla Huty „Irena”. Po Izbie Pamięci, znajdującej się w murach Liceum, oprowadzał nas Marcin Dziubich, nauczyciel historii. Jego opowieść o Kasprowiczu, przeplatana informacjami o szkole, bardzo spodobała się dzieciom i młodzieży. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę, by rozbudzać w młodym pokoleniu pasję do historii. Z I Liceum Ogólnokształcącego udaliśmy się pod pomnik na ul. Solankowej, by zapalić znicze i złożyć kwiaty. W ten sposób uczciliśmy 154 rocznicę urodzin poety . W rajdzie wzięło udział 130 osób.

powrót

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej Mistrzowie Painta
„Sport to zdrowie”

Po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej Mistrzowie Painta, skierowany do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych. Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności posługiwania się edytorem grafiki Paint, kształtowanie postaw promujących zdrowy styl życia, rozwijanie wyobraźni twórczej. Na konkurs wpłynęło 146 prac z 7 szkół podstawowych Inowrocławia. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy I
I miejsce – Amelia Kwintera – kl.Ic SPI,
II miejsce – Alicja Ratajczak – kl. Id SP nr 4,
III miejsce – Zuzanna Droszkowska - kl. Ie – SP nr 4,
Wyróżnienia: - Julia Ładoń – kl. If SP nr 4,
                   - Alicja Wierzchowska – kl. Id SP nr 11

Klasy II
I miejsce – Stefan Kaźmierski – kl. IIa SP nr 16,
II miejsce – Julia Marcinkowska - kl. IId SP nr 11,
III miejsce - Patrycja Dyszlewska– kl. IIe SP nr 4,
Wyróżnienia: – Ramona Wiśniewska – kl. IIc SP nr 4,
                   - Agata Młynkowiak – kl. IIa SP nr 11
Klasy III
I miejsce – Maja Będkowska – kl. IIIb SP nr 4,
II miejsce – Dagmara Stanek – kl. IIIa SP nr 4,
III miejsce – Piotr Rożej – kl. IIIb SP nr 2,
Wyróżnienia: – Amelia Okoń – kl. IIIb SP nr 9,
                   - Nadia Napierała – kl. IIIb SPI

Gratulujemy!

W dniu 10.12.2014r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu. Wystawa prac dzieci eksponowana była w holu Szkoły Podstawowej nr 4. Cieszyła się dużym zainteresowaniem.

powrót

Konkurs Recytatorski "W świątecznym nastroju"

1 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, tym razem pod nazwą " W świątecznym nastroju". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III. Jury w składzie: Zofia Chojnacka, Halina Bednarczyk, Beata Krysińska, Dominika Michalak miało przyjemność wysłuchać 27 uczestników. Podczas recytacji zwracano szczególną uwagę na prawidłową dykcję, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji:
I miejsce zdobyła Martynka Frątczak z klasy III d
II miejsce Wiktor Łukomski z klasy III b oraz Gabrysia Lewandowicz z klasy II f
III miejsce Laura Papiernik oraz Nadia Papiernik z klasy II d

Natomiast wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Kruszyna z klasy II c
Ramona Wiśniewska z klasy II c
Olga Ratajczak z klasy II a
Marcelina Jordanowska z klasy II d
Martynka Różańska z klasy II f

powrót

DZIEŃ UCZNIA NA WESOŁO

powrót

E-TWINNING W NASZEJ SZKOLE

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaangażowana jest w realizację programu eTwinning – międzynarodowego przedsięwzięcia, w którym udział biorą uczniowie i nauczyciele z różnych krajów Europy. Program eTwinning umożliwia nawiązanie współpracy z wieloma szkołami, wymianę doświadczeń oraz – przede wszystkim – włączenie się w szereg projektów międzynarodowych, w ramach których uczniowie zaprezentować mogą swoje umiejętności i wiedzę. Projekty eTwinning stwarzają możliwość zapoznania się z kulturą innych krajów, codziennym życiem uczniów w różnych częściach kontynentu i pomagają w szlifowaniu zdolności językowych. Nasza szkoła jest zaangażowana w program eTwinning od 2010 roku – i w tym roku szkolnym kontynuujemy nasz udział poprzez włączenie się w następujące projekty:

  • Happiness all year round to projekt eTwinning rozpoczęty przez szkołę w Grecji. Bierze w nim udział dziewięć krajów, w tym między innymi Bułgaria, Ukraina, Turcja oraz Gruzja. Tematem przewodnim projektu jest szczęście oraz najciekawsze przedsięwzięcia, uroczystości, zajęcia na terenie szkoły – wszystko, co wspomaga budowanie więzi w grupie rówieśników, włącza uczniów w życie szkoły, a także uatrakcyjnia proces zdobywania wiedzy. W projekcie biorą udział uczniowie klasy piątej, a nad jego realizacją czuwa pani Anna Stefańska.
     

  • Projekt Sing a Christmas carol, record it and pass it on to przedsięwzięcie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Głównym motywem projektu są kolędy – zarówno anglojęzyczne, jak i te w językach narodowych. Nagrania utworów śpiewanych przez uczniów prezentowane są w wyznaczonym terminie na portalu eTwinning, dzięki czemu wszyscy zaangażowani w projekt usłyszeć będą mogli kolędy – te znane i te nieznane – w różnych językach. W projekt Sing a Christmas carol, record it and pass it on włączyły się szkoły m. in. z Hiszpanii, Cypru, Chorwacji i Estonii. W naszej szkole projekt realizują uczniowie pani Anny Stefańskiej i pani Anny Domagały.

powrót

PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF

Wszystkie Kolory Świata

We wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie oraz uświadamia najmłodszym ich własne prawa.

W ramach współpracy od grudnia ruszamy z projektem edukacyjnym UNICEF Wszystkie Kolory Świata, którego celem nadrzędnym jest pomoc dzieciom w Sudanie Południowym – darowizna w wysokości 10 zł pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica i odra. Korzyści z projektu płyną także do naszych uczniów, u których kształtuje się postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Pokazujemy, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także ciekawe.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Lalka ta nie będzie zwykłą szmacianą przytulanką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda lalka będzie miała: swoje imię; kraj, z którego pochodzi; jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało, jaki lalka będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami uczniowie uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole do kreatywności dzieci, a także osób im pomagających.
 

ETAPY REALIZACJI PROJEKTU:

1.      Podróż przez kontynenty – zapoznanie z projektem; wybór dowolnego kraju na świecie i zebranie jak największej liczby informacji o jego mieszkańcach - popularnych imionach, strojach regionalnych, zwyczajach, kulturze, etc.

2.      Przygotowanie laleczek przez uczniów – w oparciu o wykrój lalki, przygotowanie własnych charytatywnych laleczek (przynajmniej jedna na klasę, ale mile widziana będzie większa liczba przytulanek), które uczniowie ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały; uzupełnienie „aktu urodzenia”.

3.      Wystawa laleczek w szkole – styczeń 2015r.; obchody Dnia Wszystkich Kolorów Świata połączone z Dniem Miłego Słowa oraz Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę (konkurs będzie odbywał się na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu Wszystkie Kolory Świata po zakończeniu projektu, między 2 a 16 marca 2015r., a nagrodą będzie koncert w zwycięskiej szkole Majki Jeżowskiej, która jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF); aukcja laleczek - każdy będzie mógł wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę – minimum 10 zł.

4.      Zakończenie projektu – wypełnienie raportu końcowego i przekazanie zebranych pieniędzy na konto UNICEF.
 

Do opisu projektu dołączam:

·         wykrój laleczki – można go powielać dowolną ilość razy,

·         „akt urodzenia”, który musi być dołączony do lalki (w przypadku większej liczby laleczek z jednej klasy, proszę o kontakt z koordynatorami – Joanną Mroczek i Joanną Drzewiecką),

·         propozycje scenariuszy zajęć wychowawczych na poszczególne etapy edukacyjne.
 

Wiele ciekawych, a zarazem przydatnych informacji, znajdziecie od początku grudnia (po wyborach) na tablicach wystawionych na holu, na parterze.

                                                                                                                             Życzymy owocnej pracy

powrót

GÓRA GROSZA

Od 25 listopada do 6 grudnia Nasza Szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest zbiórka monet (od 1 gr do 5 zł) na różne programy pomocy dzieciom z całej Polski. Monety od uczniów prosimy zbierać przez wychowawców i opisane (klasa) przekazywać przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski

powrót

SZKOLNY KONKURS "MINI PLAYBACK SHOW"

Na festiwalu 'Mini Playback Show" w Teatrze Miejskim 22 listopada 2014 r. naszą szkołę reprezentowały: zespół uczennic z klasy III c w składzie : Kinga Kujoth, Wiktoria Zawodniak, Aleksandra Toda, Maja Głowacka i Maria Galant z klasy I g oraz solistki Gabriela Lewandowicz z klasy II f i Klaudia Pakulska z klasy III d.
Uczennica klasy II f Pani Pauliny Gawareckiej zdobyła III miejsce.

powrót

RAJD Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Szlakiem miejsc pamięci po Inowrocławiu

W sobotę 15 listopada odbył się trzeci już rajd zorganizowany przez PTTK z okazji Święta Niepodległości. I tym razem w spacerze ulicami naszego miasta wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas IV – VI z naszej szkoły. Młodzi turyści wędrowali szlakiem pomników inowrocławskich upamiętniających walki żołnierzy powstania wielkopolskiego z roku 1918 oraz bohaterskiej obrony inowrocławian z czasów II wojny światowej. Przy pomnikach i na cmentarzu NMP zostały zapalone znicze. Uczniowie „Czwórki” oddali hołd poległym w obronie wolnej ojczyzny.

powrót

Pamiętamy...

Coroczny rajd z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowany przez PTTK zgromadził kilkudziesięciu uczniów z SP4. Na szlaku znalazły się pomniki dobrze znane inowrocławianom. Wychowankowie inowrocławskiej „Czwórki” zapalili znicze m.in. przy pomniku Obrońców Inowrocławia, przy obelisku upamiętniającym ofiary mordu z roku 1939, na cmentarzu NMP oraz przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

To nie jedyna patriotyczna postawa naszych uczniów. Tradycją jest, że co roku z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w szkole odbywają się inscenizacje przybliżające dzieciom trudną drogę Polski do wolności pełną ofiar i poświęceń. Ponadto w tym roku w progach naszej szkoły gościliśmy paną Zofię Miśkiewicz, osobę ,która w czasie powstania warszawskiego straciła swoich bliskich i podzieliła się wspomnieniami z młodym pokoleniem, ciekawym współczesnej historii Polski. Spotkaniu towarzyszyły wiersze i piosenki oraz liczne konkursy dla klas V – VI.

Takie uroczystości przypominają młodym ludziom o tożsamości narodowej i kształtują ich postawy patriotyczne.

powrót

MALUCHOLADA

W czwartek, 6 listopada już po raz czternasty w Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu odbył się turniej sprawnościowo – wiedzowy dla uczniów klas III „MALUCHOLADA”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 11 w Inowrocławiu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 6 konkurencjach sportowych i 2 wiedzowych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
• klasa 3a – Marta Kalinowska, Oliwia Szczepaniak, Szymon Grudkowski, Łukasz Jasiński
• klasa 3 b – Maja Będkowska, Szymon Zwierzchowski
• klasa 3 c – Kinga Kujoth, Jakub Seroka
• klasa 3 d – Jan Bartoszak, Łukasz Grzeszak, Evy Hoefsmit, Aleksandra Okleja.
Nasza drużyna zajęła w tym roku czwarte miejsce. Uczniów do zawodów przygotowała pani Małgorzata Wójciak.

powrót

SPOTKANIE I E W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

5 listopada 2014r. klasa I e wraz z wychowawcą Panią Haliną Bednarczyk odwiedziła Filię nr 2 dla Dzieci Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza  w Inowrocławiu.

powrót

DRUŻYNA ZHP

Nasza drużyna znów od września ruszyła ze zbiórkami w każdy wtorek od 15:30 do 16:00, tym razem w Oddziale Zerowym - sala nr 2. Zachęcamy do przybycia wszystkich zainteresowanych. U nas nie można się nudzić. Wspólnie braliśmy już udział w X Manewrach Harcerskich, gdzie bawiliśmy się z innymi drużynami, śpiewaliśmy i poznawaliśmy tajniki historii ZHP. Również z okazji Święta Zmarłych zadbaliśmy o obelisk przy Komendzie Hufca ZHP.

 

powrót


KONKURS PLASTYCZNY „ KUJAWSKI SYRIUSZ”

Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu wspólnie z Muzeum im. Jana Kasprowicza zorganizowali konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z powiatu inowrocławskiego na wizerunek „Kujawskiego Syriusza”.

Syriusz to stonoga - symbol i maskotka Unii Europejskiej. Każde państwo członkowskie ma własnego Syriusza, który różni się od pozostałych jakimś charakterystycznym elementem symbolizującym dany kraj. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie „Kujawskiego Syriusza” z elementami charakterystycznymi dla naszej Małej Ojczyzny.

Okazją do wspólnej zabawy jest przypadający w tym roku jubileusz 10-lecia obecności w Unii Europejskiej. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10 oraz dzieci w wieku od 10 do 15 lat.

Nagrodzeni w grupie wiekowej od 10 do 15 lat:

I miejsce – Aleksandra Ordon kl. V b
II miejsce – Stanisław Drogowski kl. V a
III miejsce – Aleksandra Wnuczek kl. V b

W grupie wiekowej do 10 lat:

I miejsce – Antoni Drogowski kl. II a      

 

 

 

GRATULUJEMY

powrót

Dzień Papieża Jana Pawła II

31 października w naszej szkolnej stołówce odbył się montaż słowno – muzyczny z okazji XIV Dnia Papieskiego pt. „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Uczniowie kółka religijnego oraz klasy VI b pod wodzą p. Anny Budzińskiej przygotowali bardzo radosne spotkanie, które miało przybliżyć zaproszonym uczniom i nauczycielem, że świętość nie jest smutna i odległa, ale jest możliwa dla każdego, „… bo przecież każdy, kto tylko chce, może świętym być!”. Tego dowód dawał nam przez całe swoje życie nasz rodak Św. Jan Paweł II.

powrót

Halloween

I a bawiła się 30.10 z okazji Halloween. Imprezę zorganizowali rodzice, którzy również przygotowali z tej okazji wiele atrakcji m.in.: robienie lampionów z dyni czy malowanie twarzy. Całe przedsięwzięcie uświetniła dobra zabawa przy rytmach znanych piosenek.

powrót

KULINARNI ODKRYWCY

30 października w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „ Kulinarni odkrywcy”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas V i VI . Celem konkursu było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, promowanie pozytywnych postaw w zakresie zdrowego stylu życia i żywienia, a także rozwijanie talentów i wyobraźni młodzieży szkolonej. Wszyscy uczestnicy przygotowali zdrowe i kolorowe potrawy, a rywalizacja była bardzo wyrównana i na wysokim poziomie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zaangażowanie.

powrót

RAJD PIECZONEGO ZIEMNIAKA

"Rajd pieczonego ziemniaka, to gratka nie byle jaka".

W sobotę 26 października przed południem sprzed Aeroklubu Kujawskiego ruszył kolejny rajd pieszy "Pieczonego Ziemniaka" zorganizowany przez inowrocławski Oddział PTTK. Trasa rajdu wiodła z Inowrocławia przez Balin, Słońsko do Wierzbiczan do domku myśliwskiego Wojskowego Koła Łowieckiego nr 228 "CYRANKA" w Inowrocławiu.
Celem rajdu był czynny wypoczynek na świeżym powietrzu, propagowanie turystyki i krajoznawstwa, poznanie zwyczajów oraz tradycji pieczenia ziemniaków wśród młodzieży szkolnej.

O godzinie 12.30 uczestnicy rajdu dotarli do celu gdzie czekały już pieczone w ognisku ziemniaki. Przy spożywaniu pieczonych ziemniaków i upieczonej kiełbasce wśród uczestników przeprowadzono konkurs na najładniejszego,najbardziej dziwnego kształtu i wygląd ziemniaka.

Zwycięzcami w wymienionym konkursie zostali: Klaudia Cesarz, Marta Rzeźnik, Aleksandra Szałecka, Dominik Jagiełło, Karolnia Kierstan, Martyna i Wiktoria Wojdylak, Martyna Pobłowska, Karina Wabiszewska z SP4, Agata Makowska z SP-6 oraz Maks Zgud najmłodszy uczestnik rajdu. Zwycięzcom w konkursie wręczone zostały nagrody w postaci plecaków i śpiworów ufundowanych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto młodzież szkolna wysłuchała pogadanki wygłoszonej przez Prezesa Wojskowego Koła Łowieckiego 'CYRANKA" Jerzego Niestraty na temat historii i działalności koła. Adriannie Szablewskiej z SP-6 Prezes Oddziału PTTK wręczył popularną odznakę OTP. W rajdzie uczestniczyła młodzież z: SP4, SP6, SP11, ZSI, Gimnazium nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz turyści indywidualni.

powrót

Międzyszkolny Konkurs
Przyrodniczo - Misyjny "Afryka Północna"

24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo - Misyjnym "Afryka Północna".
Odnieśli duży sukces zajmując:

I miejsce - Jan Biernacki kl. VI a
II miejsce - Mateusz Wlekliński kl. VI d
III miejsce - Marta Nowak kl. VI e

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu, które było organizatorem tego konkursu.

GRATULUJEMY

powrót

STRAŻACY W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

Miniony czwartek 23 października w sposób szczególny zapamiętają "maluchy" z SP4 Inowrocław. Na boisku szkolnym stały dwa czerwone samochody, które wcale nie szykowały się do akcji ratowniczej. To dowódca Jednostki Ratunkowo Gaśniczej nr 1 Kapitan Ireneusz Taraszka wraz z załogą: asp. sztab. Artur Kaczmarek, mł. asp. Tomasz Krajewski, mł. ogn. Tomasz Zawadzki, sekc. Piotr Bednarski odwiedzili dzieci z "zerówki". W profesjonalny sposób opowiedzieli o pracy strażaków wskazując jak należy zachować się w przypadku zagrożeń. Dzieci w praktyczny sposób mogły zapoznać się ze sprzętem i urządzeniami, które wykorzystywane są przez strażaków w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie z ZSP nr 1 w Inowrocławiu z klasy strażackiej; Mikołaj Uklejewski, Tomasz Puszczykowski, Kacper Szopa włączyli się aktywnie w działania edukacyjne. Strażakom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie wierząc, że nr 998 na zawsze zapadnie w pamięci maluchów.

powrót

Spotkanie z misjonarzem

W środę 22.10.2014 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły spotkali się z misjonarzem. Tym razem odwiedził nas ks. prałat Marian Zaleski, który był na misji w Papui Nowej Gwinei. Z jego relacji dowiedzieliśmy się o życiu Papuasów i ich zwyczajach. W prezencie otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki Matki Bożej z Papui Nowej Gwinei. Misjonarz przywiózł nam również różańce misyjne i bardzo prosił aby dzieci modliły się za misje. Pan Dyrektor wręczył szanownemu gościowi w podziękowaniu za spotkanie podarunki a uczniowie pożegnali go gromkimi oklaskami. Animatorzy misyjni oraz członkowie koła misyjnego przygotowali na to spotkanie stolik z czasopismami misyjnymi i gazetkę misyjną, chorągiewki, kwiaty, wachlarze w nadziei, że coraz więcej uczniów zainteresuje się sprawami misji.

powrót

Witamy uczniów z Góry !

Dnia 17 października 2014r. gościli w naszej szkole uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Górze. Po uroczystym przywitaniu przez kl. IVf i okolicznościowym poczęstunku odbyły się gry i zabawy integrujące dzieci z obu klas. Następnie nasi goście zwiedzili całą szkołę. Poza tym uczniowie kl. IVf przekazali nakrętki, które zbierali, aby pomóc chorej dziewczynce z SP w Górze. Później wszyscy udali się na pobliski plac zabaw. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i miłe spotkania.

powrót

TRZYMAJ FORMĘ

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj formę” współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim jest :„Rodzino!. Trzymaj formę”. Koordynatorami programu w naszej szkole są nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Izabela Markowska i mgr Kornel Semenowicz. Program wspierają pozostali nauczyciele wychowania fizycznego oraz  pielęgniarka szkolna pani Ewa Łukomska, nauczyciel plastyki mgr Elżbieta Gierszewska oraz nauczyciel informatyki mgr Alina Cięgotura -Kujawa.

powrót

PASOWANIE NA ŻAKA

Jak co roku w oddziałach zerowych wydarzenie najwyższej rangi - "Pasowanie na Żaka" Szkoły Podstawowej nr 4.Wszyscy odświętnie ubrani czekali z niecierpliwością na przybycie Dyrektora Szkoły Mirosława Jardanowskiego i Pani Dyrektor Jolanty Trzosek. Młodsze pokolenie zarecytowało z pasją wiersze Jana Brzechwy i zaśpiewało piosenki. Już nie "maluchy" przeszły sprawdzian podstawowej wiedzy o szkole i patronie Januszu Kusocińskim. Wszyscy otrzymali pamiątkowe emblematy i słodycze. Uroczystość obserwowali z dumą przedstawiciele rodziców.

powrót

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
Poezji i Prozy Religijnej

W sobotę 18 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych i czterech szkół gimnazjalnych. Recytację 32 uczestników, w trzech kategoriach wiekowych, oceniało jury w składzie: Magdalena Białka, Jacek Kempski, ks. Jarosław Wesołowski. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły Wojciech Helak, okoliczne słowo wstępne do przybyłych uczestników i opiekunów skierował ks. prałat Leszek Kaczmarek, proboszcz Parafii Zwiastowania NMP. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, poziom recytacji był wysoki, najlepsi otrzymali piękne nagrody.

W grupie wiekowej klas I – III

Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Kilich – klasa I F

W grupie wiekowej klas IV – VI

III miejsce zajęła Maja Felerska – klasa IV D

Panie , które przygotowywały uczniów do konkursu to: Anna Budzińska, Ewa Rucińska, Jolanta Skolankiewicz

powrót

GRATULUJEMY

JESIENNY FESTYN "WITAMINOWE CZARY"

Jak co roku w oddziałach zerowych smacznie - zdrowo - barwnie i kolorowo. U "maluchów" jest tym smaczniej ponieważ od tego roku Agencja Rynku Rolnego dostarcza owoce i warzywa dla dzieci z oddziałów " zerowych". ABC zdrowego żywienia towarzyszy od najmłodszych lat. Festyn "Witaminowe Czary" trwale wpisał się w kalendarium październikowych szkolnych imprez. 17 października w czwartek pogoda i nastrój dopisały jak zawsze. Dzieci wraz z rodzicami tradycyjnie wykonały kukiełkę z owoców i warzyw. Rozstrzygnięcie konkursu przerosło jury, które przyznało równorzędnie wszystkim grupą I miejsca. Festyn zawsze uświetnia muzyka na żywo. Dzieci bawią się wspólnie z dorosłymi w konkursach i pląsach.

powrót

ŚLUBOWANIE KLAS I

14 października w  Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych uroczyście złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość  tę zaszczycili swoją obecnością Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Marcinkowski, Dyrektor Przedszkola „Słoneczko” Pani Wioletta Wudniak, Dyrektor Przedszkola „Kujawskie Dzieci” Pani Magdalena Zwolińska, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” Pani Alicja Przybylińska. Część artystyczną  przygotowały Pani Mirosława Krawczyk i Pani Renata Trando. Chór szkolny pod kierownictwem Pani Małgorzaty Monasterskiej odśpiewał hymn szkoły. Uroczystość poprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Pani Joanny Drzewieckiej i Pani Joanny Mroczek

powrót

XXII TURNIEJ RECYTATORSKI
„ O PIÓRO JANA BRZECHWY ”

W sobotę 11 października 2014 r. w Teatrze Miejskim odbył się Turniej Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Podczas eliminacji szkolnych zostało wyłonionych troje uczniów, którzy reprezentowali szkołę podczas konkursu. Byli to Zuzanna Dąbrzał z klasy 2b, Martyna Frątczak z klasy 3d oraz Wiktor Łukomski z klasy 3b. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, klasy II i klasy III. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Laureatem konkursu i jednocześnie zdobywcą I miejsca został: WIKTOR ŁUKOMSKI Z KLASY III d. Finał na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 25 października 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach. TRZYMAJMY KCIUKI ZA NASZEGO LAUREATA! Ucznia przygotowała p. Ewa Kulawczuk. POWODZENIA

powrót

MARSZ Z MAPĄ NA ORIENTACJE

"Piechurzy z Czwórki na start, każdy pucharu wart".

W sobotę 4.10.14r. odbył się drugi rajd zorganizowany przez PTTK w roku szkolnym 2014/2015. Jesienny spacer na orientację przyciągnął aż 138 uczniów z SP4 z klas IV-VI. Za tak liczny udział młodzi poszukiwacze ciekawych miejsc na terenie parku solankowego otrzymali złoty puchar ufundowany przez prezesa PTTK-u Pana Andrzeja Dargacza.

powrót

PASOWANIE ŚWIETLICZAKÓW

Dnia 01 października 2014 r. w świetlicy naszej Szkoły, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie: „Przyjęcie uczniów klas pierwszych do gromady świetlicowej”. Uroczystość została zorganizowana przez Panią Wandę Aleksander, a przeprowadzona została przy udziale innych nauczycieli świetlicy. W imprezie uczestniczyło ok. 30 pierwszoklasistów. Dzieci miały do wykonania zadania, które miały pokazać, czy są już gotowi do wstąpienia w szeregi gromady świetlicowej. Dzieci brały udział w zabawach, odpowiadały na pytania dotyczące naszej szkoły i świetlicy, a punktem kulminacyjnym było wypicie napoju „Bractwa świetlicowego”. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści zostali pasowani „magicznym ołówkiem” oraz otrzymali dyplomy potwierdzające przynależność do Gromady Świetlicowej!

powrót


SZKOŁA PODSTAWOWĄ NR 4 WYRÓŻNIONA PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY PTTK
 

27 września 2014r. odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 60-lecia działalności oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Inowrocławiu. Szkoła Podstawowa nr 4 została wyróżniona przez Zarząd Główny PTTK za wieloletnią owocną pomoc i współpracę MEDALEM PTTK „ZA POMOC I WSPÓŁPRACĘ”. Wyróżnienie odebrał Dyrektor Szkoły Mirosław Jardanowski a wręczył Paweł Mordal, członek Zarządu Głównego PTTK. Za godne reprezentowanie inowrocławskiego Oddziału PTTK, za okazywaną pomoc przy realizacji szeregu imprez turystyczno-krajoznawczych przez członków Oddziału, także za działalność społeczną na rzecz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa zarząd Oddziału PTTK wyróżnił szereg członków DYPLOMEM UZNANIA za zasługi w rozwoju turystyki i krajoznawstwa na Kujawach a wręczył Prezes PTTK Pan Andrzej Dargacz.
Wyróżnienie otrzymali nauczycieli naszej szkoły: Gizela Bogdanowicz, Renata Banaszak, Iwona Szaro, Maria Sommertag, Iwona Sobańska, Lucyna Sadowska – Kupracz, Danuta Budzich, Kornel Semenowicza, Urszula Grobelska.

powrót

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 26.09.2014 r. odbył się IV międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem było utrwalenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Wszystkim za udział dziękujemy.

powrót

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2014/2015

powrót

Informacja dla ucznia przystępującego do sprawdzianu 2015

powrót

WYCIECZKA SZKOLNA KLAS IVB i IVD

W piątek 26.09 2014r. uczniowie klas IVb i IVd byli na wycieczce szkolnej w teatrze w Gnieźnie. Uczestniczyli w spektaklu pt."Pinokio". W drodze powrotnej zwiedzali Klasztor pobenedyktyński i kościół św. Jana w Mogilnie - klasztor pobenedyktyński leżący nad Jeziorem Mogileńskim.
Klasztor ma bardzo bogatą historię. Sięga ona pierwszej połowy XI wieku, kiedy to Kazimierz Odnowiciel, a później Bolesław Śmiały ufundowali budowlę. Z biegiem czasu świątynia była wielokrotnie przebudowywana. Dlatego teraz klasztor można nazwać istną mieszkanką stylów: romańskiego, gotyckiego, barokowego, klasycyzmu oraz rokoko. Wnętrze wykonane jest w większości w stylu barokowym. Ołtarz kościoła św. Jana znajduje się we wnętrzu romańskiej absydy. Jednak najciekawszym miejscem w klasztorze są dwie krypty romańskie z unikatowym sklepieniem kolebkowym. Na dziedzińcu znajduje się średniowieczna studnia.
Obecnie w klasztorze nie mieszkają już benedyktyni - opuścili oni klasztor w 1833 roku przez Prusaków, ale w 2013 r. do klasztoru powrócili zakonnicy - kapucyni.
Klasztor jest bardzo malowniczo położony - na cypelku Jeziora Mogileńskiego wokół polodowcowych lekkich fałdowań.

powrót

„MY Z NIEGO WSZYSCY …”  

Nauczyciele historii, języka polskiego oraz wychowawcy klas wraz z uczniami włączyli się w ogólnopolską akcję Instytutu Pamięci Narodowej pod hasłem „My z niego wszyscy …”. Głównym celem akcji jest upamiętnienie 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym ogromną rolę odegrało Polskie Państwo Podziemne. Uczniowie  naszej szkoły redagowali tematyczne prace literackie i plastyczne, pisali wiersze, listy oraz wykonywali plakaty, które wyeksponowano na terenie szkoły. W ten sposób oddali cześć tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność kraju.
Podsumowaniem akcji będzie montaż słowno - muzyczny oraz spotkanie z Panią Zofią Miśkiewicz, która pamięta powstanie, a na barykadach Warszawy podczas walk straciła najbliższą osobę.

PAMIĘTAMY!

Dnia 1 sierpnia o piątej godzinie
Wyruszyli powstańcy, nie myśląc o rodzinie.

Poszli ludzie młodzi, często młodzież szkolna,
Bo nam wielu dorosłych zabrała już wojna.

Pomimo przewagi wrogiego najeźdźcy
Polacy w tej potyczce pokazali zęby.

Niestety, próbując wyzwolić stolicę,
Musieli w zamian za to oddać własne życie.

Walczyli dzielnie sami ponad dwa miesiące,
Chociaż pod ich bramą stali sprzymierzeńcy.

Do dziś pamiętamy o ich poświęceniu,
Bo 70 lat temu zginęło ich tak wielu.

Dlatego też Polska jest krajem niepodległym,
Bo Polak swej ojczyźnie pozostaje wierny!

To nam pokazało Warszawskie Powstanie,
Gdy Polska wzywa, nikt bierny nie zostanie.

MATEUSZ LEPCZYNSKI kl.4 c

powrót

SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września 2014r.

Co roku w miesiącu wrześniu odbywa się akcja „Sprzątania Świata”. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach na rzecz czystej planety. Rozumieją cel, wagę i skalę tego przedsięwzięcia. Młodsze dzieci z klas I-III również z ochotą zbierały śmieci. Sprzątanie zaczęły od „własnego podwórka”, czyli szkoły, a skończyły na terenie wokół szkoły. Na terenie obejmującym łączkę i uliczki wokół szkoły z „królem śmieci” walczyli uczniowie klas starszych. Byli wśród nich uczniowie klas: 4b, 6b, 5b, 4f, 5c, 6e, 4c, 5a, 4d.
Z klas młodszych w akcji udział wzięły klasy:2c, 3d, 3a, 1d, 2d, 1g, 2a, 1j, 2f, 3b, 1i, 1h.

powrót

Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT


Przed Galerią Solną zaparkowała imponujących rozmiarów amerykańska ciężarówka marki Freightliner. Mieści się w niej sala wykładowa Fundacji Ewy Naworol, która jest organizatorem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My nie gryziemy". Niezwykły "truck" odwiedzili uczniowie klas II i III. Poznali zasady właściwego traktowania czworonogów. Eksperci fundacji pomogli także zrozumieć dzieciom język psów wyrażany ciałem. Wyjaśnili, jak uniknąć niebezpieczeństwa w kontaktach z psami. To była bardzo ciekawa lekcja wrażliwości, troski i odpowiedzialności. Dzieci i psy to przecież wspaniałe połączenie! Na serdeczne podziękowania zasłużył zatem organizator spotkania pan Jarosław Przekwas przedstawiciel sklepu zoologicznego "LEMUR".

powrót

VI RAJD SZLAKIEM KAPITANA PAWŁA CYMSA

13.09.2014r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami  po zwiedzeniu sanktuarium w Markowicach pokonała pieszo trasę rajdu szlakiem żółtym Markowice - Gaj Markowicki - Górki - Ludzisko (około 11 kilometrów). Celem rajdu było uczczenie pamięci kpt. Pawła Cymsa, popularyzacja turystyki pieszej, rowerowej i krajoznawstwa na Kujawach Zachodnich. W trakcie rajdu odbyły się  konkursy z wiedzy o kpt. Pawle Cymsie oraz krajoznawczo-historyczny o terenach rajdowych. Uczestnicy rajdu otrzymali świadczenia w postaci pamiątkowych znaczków, dyplomów za udział w konkursach, turystyczny poczęstunek i ognisko na mecie rajdu. Uroczyste zakończenie rajdu nastąpiło na terenie Szkoły Podstawowej w Ludzisku. Potem uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Inowrocławia.
W rajdzie uczestniczyła młodzież inowrocławskich szkół z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6, 11, Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Gimnazjum nr 1.
Rajd zorganizował inowrocławski oddział PTTK.

powrót

MAŁY MISTRZ

Od 1 września 2014 uczniowie klasy I g realizują ogólnopolski projekt „Mały Mistrz” wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki . Celem projektu jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, wzrost aktywności sportowej uczniów, promowanie nowych, ciekawych zajęć ruchowych zgodnie z nową podstawą programową. Uczniowie w pierwszym roku trwania projektu zdobędą sprawności nagradzane odpowiednią odznaką:

Gimnastyk
Saneczkarz
Piłkarz
Lekkoatleta

Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę klasy panią mgr Kamilę Ziółkowską przy wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego pani mgr Izabeli Markowskiej.

powrót


U
ROCZYSTE ROZPOCZĘCIE roku szkolnego 2014/2015

 

Choć na wakacjach było wesoło, czas się przywitać ze starą szkołą.
Pora znów zasiąść do ławek szkolnych i wyczekiwać wszystkich dni wolnych.
I do wakacji ile dni zostało: Czy wiele, dużo, średnio czy mało?...
A my możemy życzyć tylko, byście się cieszyli każdą szkolną chwilką!
I jak najlepszych ocen w dzienniku i wspaniałych w nauce wyników.
I zachowania wzorowego-…albo chociaż bardzo dobrego
I paska czerwonego na dyplomie końcowym- I BYŚCIE BYLI ZAWSZE UCZNIAMI WZOROWYMI!

1 września 2014 r. w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2014/2015.Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Z-ca Prezydenta Miasta Inowrocławia Pan Wojciech Pniewski i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Marcinkowski. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Mirosław Jardanowski.
W rozpoczęciu roku szkolnego wzięło udział 248 pierwszoklasistów (w tym 71 sześciolatków - 3 klasy ) oraz 91 dzieci z 4 oddziałach zerowych.
Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.. Pierwszoklasiści otrzymali darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

powrót