UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
1 WRZEŚNIA 2014 r.

                     800 - ODDZIAŁY "0" i KLASY I
                     930 - KLASY II -VI

 

CZERWIEC MAJ KWIECIEŃ MARZEC LUTY STYCZEŃ GRUDZIEŃ LISTOPAD PAŹDZIERNIK WRZESIEŃ

MY NA PÓŁKOLONIACH LETNICH

W półkoloniach letnich 2014 wzięło udział aż 180 uczniów naszej placówki. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwało 12 wspaniałych wychowawców i cudowna Pani kierownik Paulina Gawarecka.

Byliśmy podzieleni na 12 grup.

W programie znalazło się bardzo dużo atrakcji.

Odbyły się ciekawe wycieczki do:

 • Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” - Toruń,

 • Miasteczko Westernowe „Silverado City” - Bożejewiczki k./Żnina,

 • Park Dinozaurów „Zeurolandia” - Rogowo,

 • Ogród Zoobotaniczny - Toruń,

 • Agroturystyka „Stangret” - Inowrocław,

 • rejs statkiem wycieczkowym „Janek” - Janikowo,

 • Kryta Pływalnia „Wodny Park” oraz kino „Kinomax”.

Ponadto otrzymaliśmy pamiątkowe zdjęcie i  słodką niespodziankę. Na terenie szkoły – naszej bazie wypadowej zorganizowane zostały liczne konkursy i zabawy sportowe. Półkolonie podsumowane zostały uroczystym apelem zakończeniowym.
Było wspaniale, wesoło, bezpiecznie. Bardzo wszystkim dziękujemy. Pa pa do zimowiska.

powrót

MIGAWKA FOTOGRAFICZNA
Z OBOZU REKREACYJNEGO W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej przesyłają uczestnicy obozu rekreacyjnego z Jastrzębiej Góry.

W programie naszego obozu znalazły się wycieczki do:

- Malborka gdzie zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki,

- do Sopotu gdzie zwiedzaliśmy Operę Leśną, byliśmy na Sopockim Molo,  

- do latarni w Rozewiu oraz Gwiazdy Północy- najdalej na północ wysuniętego punktu Polski,

- odbyliśmy rejs statkiem po morzu.

A do tego korzystaliśmy z przepięknej pogody kąpiąc się w morzu, piasku na plaży.

Zamieszkaliśmy w pięknym ośrodku z dużym placem zabaw, boisk sportowych, wyśmienitej stołówki.

Ponadto odbyły się: wybory Miss i Mistera obozu, turniej tenisa stołowego, konkurs rzeźb z piasku, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wiele innych atrakcji, które przyczyniły się do urozmaicenia naszego wypoczynku. Niestety wszystko co dobre się szybko kończy i wracamy do domów. Szkoda. Tak zakończyła się nasza 10 – dniowa letnia przygoda wakacyjna.
Było superrrrrrrrr.

W obozie wzięło udział blisko 100 dzieci, 5 opiekunów, kierownikiem obozu był Pan Piotr Burzyński, opiekę medyczną nad uczestnikami sprawował lekarz.

powrót

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. W uroczystości  zakończenia roku szkolnego udział wzięli uczniowie, Grono Pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Inowrocław Magdalena Kaiser oraz członkowie Rotary Club Inowrocław Krzysztof Różewicz i Krzysztof Gedowski.

Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 4 zdobyła w tym roku trzecie miejsce  w województwie kujawsko – pomorskim  pod względem liczby laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Szkoła może poszczycić się rekordową liczbą : 19 tytułów laureatów oraz 8 tytułów finalistów konkursów przedmiotowych. W bieżącym roku aż 13 uczniów było zwolnionych ze sprawdzianu po szóstej klasie, uzyskując maksymalną liczbę punktów z tego egzaminu. „Czwórka” ma też najlepsze w tym roku wyniki wśród wszystkich inowrocławskich szkół.

powrót

Ach ! Co to był za bal……

W piątek 13.06.2014r. w naszej szkole odbył się bal dla klas VI. Tańce zapoczątkowali Natalia Sadowska uczennica SP nr 4 w Inowrocławiu i Mateusz Matłoka uczeń SP w Rojewie,  którzy wywalczyli tytuł I-szych V-ce Mistrzów Okręgu w tańcach latynoamerykańskich kat. wiekowej 12-13 lat  w Mistrzostwach Polski Północnej .

powrót

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA KLAS SZÓSTYCH ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

W poniedziałek 9 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Ponad dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zmaganiach podsumowujących wiadomości na poziomie szkoły podstawowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich miejsc oraz wyróżnień. Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się w zakładce "sukcesy uczniów".

powrót


DzieŃ Sportu i Dzień Dziecka

W piątek 31.05.2014r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sporu połączony z Dniem Dziecka. Dzieci świetnie bawiły się, zawody sportowe były rozgrywane na boisku szkolnym i w klasach. Wszystkim dzieciom życzymy, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy, by wypełniały każdą chwilę tak, aby potem wspominać ja z radością. Czerpały energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukały w sobie siły entuzjazmu i żyły najpiękniej jak potrafią.

powrót

Spotkanie z policjantem

powrót

Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej

Dnia 28.05.2014r. odbył się w naszej szkole Drugi Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej, w którym uczestniczyło 24 wykonawców
z klas 1-3. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a o pierwszych miejscach zadecydowały walory artystyczne, radość śpiewania i wspólna zabawa do której zachęcali wykonawcy. Jurorzy po długiej naradzie przyznali:
I miejsce zespołom z klasy 1a i 1b;
II miejsce dla zespołu z kl. 2c ;
III miejsce dla solistki Gabrysi Stasiak z kl.1f .
Laureatom gratulacje złożył Dyrektor Szkoły p. Mirosław Jardanowski, a na kolejną edycję za rok zaprasza uczniów organizator konkursu p. Ewa Rucińska.

powrót

Muzeum Solnictwa i Instytut Prymasa Glempa

20 maja 2014 roku, uczniowie klasy III a zwiedzali w Inowrocławiu Muzeum Solnictwa Inowrocławskiego oraz Instytut Pryasa Glempa.

powrót

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III odbył się 17 maja 2014. Do konkursu zgłoszono 30 uczestników klas III z ośmiu szkół podstawowych Inowrocławia, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali 5 zadań konkursowych przygotowanych przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
W skład komisji sprawdzającej weszły nauczycielki ze wszystkich szkół podstawowych biorących udział w konkursie, pod przewodnictwem pani dyrektor J. Trzosek.

Wyniki konkursu

I miejsca
Wulkowicz Jakub - SP 16
Mikołajczak Zuzanna - SP 11
Kuchcik Kacper – SP 11
Grzybowski Szymon - Zespół Szkół Integracyjnych
Kruk Mateusz – SP 6

II miejsca
Furmaniak Marta – SP 2
Zieliński Miłosz – SP 16

III miejsce
Janiak Jakub – SP 2

Konkurs przebiegł zgodnie z założeniami, w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III zostały podane do wiadomości nauczycielom. Nagrody, dyplomy dla laureatów dostarczono do szkół.

Gratulujemy!

powrót

Międzyszkolny Konkurs Biblijny

Dnia 7 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Biblijny. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach i otrzymali największą ilość punktów tj. Małgorzata Hałasa z kl. VI c i Marcin Nowak z kl. VI b. 27 uczniów z inowrocławskich i gminnych podstawówek zmagało się tym razem z księgą "Dziejów apostolskich". Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i mimo wysokiego poziomu konkursu otrzymali: Małgosia Hałasa I miejsce i Marcin Nowak wyróżnienie. W przygotowaniach do konkursu pomagały p. Anna Budzińska i p. Jolanta Skolankiewicz - Surówka. Małgosi i Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

powrót

Przez misje poznajemy świat

Dnia 6 maja uczestniczyło w 8 spotkaniach z misjonarzem Ojcem Otto z Ugandy 18 klas począwszy od klas „0” do kl. 6. Uczniowie śpiewali afrykańskie piosenki, tańczyli, grali na instrumentach zrobionych z dyni, bębnach, przebierali się w afrykańskie stroje. Z opowiadań misjonarza dowiedzieli się jak cenna jest w Afryce woda i że należy ją szanować. Największym marzeniem dzieci Afryki jest być uczniem, chodzić do szkoły to zaszczyt i wyróżnienie. Uczniowie tam dziękują nauczycielowi za lekcję, szanują jego trudną i odpowiedzialną pracę. Misjonarz pokazał również wiele przedmiotów zrobionych przez dzieci afrykańskie takie jak : miski, butelki, zabawki, kapelusz i kosmetyczkę z trawy, torebkę ze skóry krokodyla, piłkę z liści bananowca, skórę węża itd. Uczniowie byli zadowoleni ze spotkań a misjonarz zaprzyjaźnił się z dziećmi, nauczycielami i bardzo dziękował Dyrekcji szkoły za tak miłe i ciepłe przyjęcie. Dzieci z koła misyjnego prowadzonego przez p. Ewę Rucińską podziękowały misjonarzowi modlitwą a zespół nauczycieli przyjmujących przekazał ofiarę na rzecz Afryki.

powrót

II miejsce grupy teatralnej „Różowe okulary"

II miejsce grupy teatralnej „Różowe okulary" z SP 4 w I wojewódzkim przeglądzie inscenizacji teatralnych dla szkół podstawowych „Antonówka" w Bydgoszczy.

W środę, 30 kwietnia odbył się I wojewódzki przegląd inscenizacji teatralnych dla szkół podstawowych „Antonówka" w Bydgoszczy. Przegląd został zorganizowany przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy oraz dostawców owoców i warzyw uczestniczących w programie „Owoce w szkole": Zakład Sadowniczy Wtelno Sp. z o.o., Przetwórnia Owocowo - Warzywno - Mięsna Rafiński S.C., Robert Kowalkowski Przetwórnia Owoców i Warzyw, Adam Wiatrowski PPHU DAF.
Miasto Inowrocław reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4. Grupa teatralna „Różowe okulary" zajęła II miejsce. Zespół przygotowała Beata Krysińska - wychowawca kl. III d, przy współpracy z Anną Koczorowską - oprawa muzyczna, a scenografię do spektaklu wykonała Elżbieta Gierszewska.
Maja Felerska uczennica klasy III d została wyróżniona za najlepszą grę aktorską.

Grupę teatralną tworzyły:

- Zuzanna Dobrzał kl. I b
- Gabriela Lewandowska kl. I f
- Martyna Frątczak kl. II d
- Kacper Biskup kl. II d
- Otylia Bernaciak kl. III d
- Maja Felerska kl. III d
- Martyna Ruszniak kl. III d
- Alicja Suty kl. III d
- Zofia Plucińska kl. III d
- Klaudia Cesarz kl. III d
- Klaudia Wiechecka kl. III d
- Witold Karólewski kl. III d
- Kacper Piotrowicz kl. III d
- Martin Rusak kl. III d
- Franciszek Sobociński kl. III d
- Dominik Karólewski kl. V b
- Oliwia Świderska kl. V a
- Małgorzata Puła kl. VI f

 

 

 

http://www.arr.gov.pl

Młodzież w spektaklu propagowała ideę programu „Owoce w szkole".

Gratulujemy!

powrót

Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotno - Ekologiczny

Dnia 26.04.2014 r. odbył się w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotno - Ekologiczny z okazji "Białej Soboty". Nasi uczniowie w składzie: Gabriela Sarbinowska kl.Ve, Jan Biernacki kl.Va, Bartosz Meyer kl. Va zajęli II miejsce. Uczniowie zostali przygotowani przez p.Izabelę Stabulewicz i p.Iwonę Sobańską.
Rozdanie nagród nastąpi 17.05.2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu o godz. 10.30.

Gratulujemy!

powrót

w Kopalni Soli w Kłodawie

Krótki fotoreportaż z pobytu kl. III a i III f w Kopalni Soli w Kłodawie. Przebywaliśmy 6000 m pod ziemią. Spacerowaliśmy podziemnymi korytarzami, a nawet występowaliśmy na scenie. Było super!

powrót

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

25 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu odbył się Konkurs Grafiki Komputerowej (VI edycja). Szkołę reprezentowało czworo uczniów klas III.
Konkurs był dwuetapowy: w pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test z zakresu podstawowej znajomości komputera i systemu Windows, w drugim etapie wykonywali rysunek w programie graficznym Paint.
Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. Hannę Nowak , zajęli:

I miejsce – Ruszniak Martyna, klasa III d

III miejsca – Bernaciak Kamil, klasa III e
                   Pawlak Michał, klasa III b

Wyróżnienie - Świeboda Krystian, klasa III f

   

Gratulujemy!

powrót

Szkolny Konkurs Gramatycznym
DLA KLAS III

25 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Gramatycznym. W konkursie brali udział uczniowie klas III. Grupa była dość liczna. Na konkurs zgłosiło się 33 uczniów. Do Międzyszkolnego Konkursu Gramatycznego, który odbędzie się 10 maja o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu, zakwalifikowały się następujące uczennice:

Martyna Ruszniak klasa III d ( uczennica zdobyła 40 /42 pkt )

Martyna Gaczkowska klasa III b ( uczennica zdobyła 39 pkt )

Zosia Leśniak klasa III b (uczennica zdobyła również 39 pkt )

  

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Zofia Chojnacka i Halina Bednarczyk

Gratulujemy!!!

powrót

Festyn Papieski

Inowrocławianie uczcili kanonizację Błogosławionego Jana Pawła II.
W miniony weekend cała Polska przygotowywała się do uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. W sobotę 26.042014r. W Solankach odbył się dziś Festyn Papieski. Organizatorami Festynu Papieskiego były: Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Dla każdego katolika i nie tylko, dzień kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II powinien być wielkim świętem, choćby dlatego, że Jan Paweł II to wielki nasz rodak, który zostawił nam wielkie dziedzictwo duchowe i przez całe swoje nauczanie zachęcał nas wszystkich do tego, żebyśmy tym dziedzictwem duchowym trochę bardziej żyli, niż tym, co proponuje nam.” świat. Powiedział ksiądz Marcin Kwiatkowski z Parafii p.w. Błogosławionego Michała Kozala w Janikowie jeden z pomysłodawców i organizatorów Festynu Papieskiego w Solankach .
Na Festynie wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w Powiatowy Konkursie „ Droga do świętości”.
W kategorii klas IV-VI:
• I miejsce Daria Modrzejewska kl.5 z SP nr 6
• II miejsce Aleksandra Ordon kl. 4 z SP nr 4
• III miejsce Konrad Nalewajski kl. 4 z SP nr 16
Przyznano też 2 wyróżnienia:
1. Kinga Dudek kl. 5 z SP w Złotnikach Kujawskich
2. Martyna Sobiechowska kl. 6 z SP nr 4
Wszystkie prace nadesłane na konkurs były wystawione w amfiteatrze. W trakcie trwania festynu uczniowie naszej szkoły z klas VI b i VI d pod opieką p. Jolanty Skolankiewicz-Surówka we współpracy z Fundacją K-S-M Jesteśmy z Wami zbierali pieniądze na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin.

Uczniowie , którzy brali udział w akcji charytatywnej:
Martyna Białkowska,
Martyna Krokowska,
Gosia Jakób,
Wiktoria Kaniewska,
Julia Łucka,
Agata Górna ,
Julia Błochowicz,
Patrycja Strzelec,
Marika Nawrocka,
Oliwia Skroś,
Martyna Sobiechowska,
Maria Maciejewska,
Bartek Harenda,
Kacper Maciejczak
 

powrót

W OczekiwaniU na kanonizację

W oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 23.04 2014r uczniowie naszej szkoły, którzy należą do kółka religijnego, prowadzonego przez p. Annę Budzińską w inscenizacji multimedialno-słowno-muzycznej przypomnieli postać wielkiego Polaka .Jan Paweł II mówił o dzieciach „ Dzieci są nadzieją, która wciąż na nowo rozkwita, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

powrót

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas V - VI

Dnia 5 kwietnia 2014r w Szkole Podstawowej Nr 4 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas V - VI.
Laureatami Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego zostali uczniowie:
 

1. Julia Jaremek SP 6
2. Zofia Kowal SP Katolicka
3. Jan Siński SP 6
4. Wiktor Pniewski SP 2
5. Weronika Michalska SP Katolicka
6. Barbara Błaszak SP 11
7. Franciszek Dąbrowski SP Katolicka
8. Agnieszka Kędzierska SP 6
9. Mateusz Wlekliński SP 4
10. Dawid Ławniczak SP 11

Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca:

I miejsce - Mateusz Wlekliński kl.V d
II miejsce - Jan Biernacki kl.V a
                 Hanna Leszczyńska kl.V e
III miejsce - Bartosz Meyer kl.V a
                  Marta Nowak kl.V e

Gratulujemy!!!

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce otrzymają nagrody podczas uroczystych obchodów Dni Ziemi w dniu 24 kwietnia 2014 r. w Parku Solankowym w Inowrocławiu

powrót

Jestem bezpieczny na drodze

5 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu związanego z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie właściwych zachowań wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego,wdrażanie uczniów do bezpiecznego zachowania się na ulicy, chodniku, w drodze do szkoły, na wycieczce, kształtowanie nawyku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, doskonalenie umiejętności współpracy w zespole, małej grupie. W zmaganiach konkursowych wzięły udział drużyny ze szkół nr 2,4,9,10,11 oraz z Podstawowej Szkoły Katolickiej i Zespołu Szkól Integracyjnych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Najlepsze okazały się drużyny ze szkól nr 2 i 11. Drugie miejsce przypadło drużynom z Katolickiej Szkole Podstawowej i Zespołu Szkól Integracyjnych. Zespoły ze szkół nr 4, 9, 10 zajęły miejsce trzecie. Każdy ze startujących otrzymał nagrodę książkową, a szkoły pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!!!

powrót

Szkolny konkurs z języka angielskiego
dla UCZNIÓW klas trzecich

Szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich odbył się 27 marca. W konkursie brało udział 15 uczestników.
Wyłoniono troje zwycięzców:
I miejsce - Marta Szczutowska - kl.3b
II miejsce - Otylia Bernaciak - kl.3d
III miejsce - Olga Komorowska - kl.3a
Konkurs przygotowały Marta Polewska oraz Patrycja Szafrańska

Gratulujemy!!!

powrót

SP 4 trzecią szkołą w województwie kujawsko – pomorskim

24.03.2014 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Na tą uroczystość został zaproszony Dyrektor naszej szkoły Mirosław Jardanowski. Z rąk Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Pani Ewy Mes otrzymał puchar za zajęcie II miejsca przez szkołę wśród wszystkich szkół podstawowych województwa kujawsko - pomorskiego a z rąk Pani Anny Łukaszewskiej Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty list gratulacyjny za wybitne osiągnięcia uzyskane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Na gali uhonorowani zostali wszyscy laureaci i ich nauczyciele.
Do konkursów przedmiotowych przystąpiło w roku szkolnym 2013/2014 1472 szkoły. Pod względem liczby laureatów SP4 ustąpiło miejsca tylko dwóm szkołom podstawowym z Torunia SP 32 i SP 3.

      

powrót

Rajd Z OKAZJI POWITANIA WIOSNY "MARZANNA 2014"

W sobotę 22 marca 2014 r.  odbył się Rajd Pieszy i Rowerowy z okazji powitania wiosny "Marzanna 2014". W rajdzie udział wzięła młodzież inowrocławskich szkół SP4, SP11, ZSI, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum ze Złotnik Kujawskich, turyści indywidualni, kolarze z KTR „Kujawiak” oraz grupa turystów na rowerach z Nadgoplańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kruszwicy.
Celem imprezy było pożegnanie zimy oraz powitanie wiosny poprzez spalenie przepięknych marzann wykonanych przez uczestników rajdu. Podczas rajdu został przeprowadzony konkurs na najładniejszą „Marzannę 2014″. Komisja konkursowa z 23 marzann wybrała 6 najładniejszych, które zostały wykonane przez Wiktorię Nawara, Wiktorię Morawską, Wiktorię Anioł, Angelikę Murawską, Zuzannę Lajstet, Alicję Długołęcką wszystkie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Max Zgud z przedszkola „Stokrotka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki rajdowe, poczęstunek, zwycięzcy w konkursie dyplomy i nagrody.
Podczas rajdu Prezes inowrocławskiego Oddziału PTTK wręczył odznaki turystyki pieszej; popularną OTP otrzymała Małgorzata Hałasa z klasy 6c oraz brązową OTP Filipowi Dziamskiemu również z klasy 6c. Organizatorem rajdu był inowrocławski oddział PTTK przy współudziale Urzędu Miasta w Inowrocławiu, który ufundował nagrody za najładniejsze marzanny.  

powrót

Festiwal Piosenki Harcerskiej w Jaksicach

22 marca 2014 roku odbył się w Jaksicach IX Festiwal Piosenki Harcerskiej. Nasza drużyna zajęła IV miejsce na 17 występujących drużyn. Nagrodą był wyjazd do Chełmna na Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej.

                                                        

powrót

MIĘDZYszkolny konkurs ekologiczny
DLA KLAS iii-iv

Dnia 22.03.2014 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas III – IV. Uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce

Aleksandra Ordon kl.IV b
Patryk Gwadera kl.IV d

      

II miejsce  

Wit Szymański kl.IV a
Alex Bernat kl.IV d

 III miejsce 

Zuzanna Zaremba   kl.IV b
Anita Ziółkowska kl.IV d
Szczęsny Jakub kl. III b
Rusak Martin kl. III d

Gratulujemy!!!

 

powrót

Rambit nasz

SP nr 4 zwycięzcą tegorocznego „Rambitu"!
20 bm. w hali widowiskowo-sportowej rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.
Była to już XIII edycja zawodów sportowo – wiedzowych „Rambit", zorganizowanych przez ostatnie 4 lata przez SP nr 9. W rywalizacji udział wzięły cztery podstawówki: nr 4, 6, 9 i ZSI. Zawodników dopingowali ich koledzy i koleżanki, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Imprezę otworzył Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Zawodnicy wykazywali się sprawnością w sześciu konkurencjach sportowych polegających m. in. na slalomach, sztafetach, przewrotach czy kozłowaniu piłki oraz odpowiadali na pytania z języka polskiego, historii i przyrody. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z inowrocławskich gimnazjów.
Na najwyższym podium - z 24 zdobytymi punkami - stanęli uczniowie naszej szkoły (przygotowani przez Kornela Semenowicza), na drugiej pozycji uplasowała się SP nr 9 (15 punktów), na trzeciej - SP nr 6 (11 punktów), a czwartej - ZSI (10 punktów).

    
 

 powrót

Rok sukcesu EDUKACYJnego

Bieżący rok szkolny jest niezwykle owocny dla uczniów naszej szkoły, stających w szranki przedmiotowych konkursów wojewódzkich. Szkoła może poszczycić się rekordową liczbą : 19 tytułów laureatów oraz 8 tytułów finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika jak również organizowanych pod patronatem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego
i Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. W historii szkoły podobny sukces, miał miejsce w roku szkolnym 1997/98, kiedy to grupa laureatów liczyła 17 uczniów. W bieżącym roku aż 13 uczniów jest zwolnionych ze sprawdzianu po szóstej klasie, uzyskując maksymalną liczbę punktów z tego egzaminu.
129 uczniów zostało zgłoszonych do etapu szkolnego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty, 52 pomyślnie przeszło etap pierwszy i dostało się do etapu rejonowego 22 przystąpiło do finału konkursów przedmiotowych. Wśród tej dużej grupy znaleźli się uczniowie klas piątych w liczbie 44, 1 został laureatem.

powrót

Promocja szkoły

" Nie wystarczy coś robić dobrze, otoczenie powinno o tym wiedzieć!"

Dnia 13.03.2014r. w naszej szkole odbyła się promocja szkoły. Podstawowym zadaniem promocji w szkole był przekaz informacji i rozwój wiedzy na temat jakości pracy szkoły oraz stworzenie i umacnianie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku.

Rodziców z dziećmi witali harcerze, którzy kierowali rodziców na spotkanie z Dyrekcją Szkoły. Pan Dyrektor Mirosław Jardanowski i Pani Dyrektor Jolanta Trzosek przedstawili rodzicom ofertę edukacyjną dla dzieci, które rozpoczną naukę w szkole. Na dzieci czekały atrakcje w klasach, które przygotowały panie uczące w klasach I – III i panie uczące informatyki.

 

powrót

SZKOLNY KONKURS PAINTA
”WIERSZEM MALOWANE”.

Dnia 06.03.2014r odbył się Szkolny Konkurs Painta pn. ”Wierszem malowane”. Celem konkursu było pobudzenie kreatywności uczniów poprzez zaangażowanie się w twórczość graficzną, umiejętność doboru narzędzi i wykorzystanie ich w tworzonych pracach. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV-VI. Prace były oceniane na każdym poziomie.

Wśród klas 4 zwyciężyły:

1. Radulska Wiktoria kl.4a
    Wnuczek Aleksandra kl.4b
2. Ordon Aleksandra kl.4b
3. Cytloch Maria 4a

Klasy 5:

1. Kołodziejska Martyna kl.5b
2. Biernat Justyna 5b
3. Wolska Alicja 5a

Klasy 6:

1. Hałasa Małgorzata kl.6c
2. Sobiechowska Martyna 6b
3. Ziółkowski Szymon 6b

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!!!

 powrót

 Międzyszkolny Konkurs
"Europa naszym wspólnym domem"

Dużo wiedzą o krajach europejskich dzieci z naszej szkoły. 5 marca w Szkole Podstawowej nr 10 dwoje uczniów zajęło czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie "Europa naszym wspólnym domem". Gratulacje dla uczniów kl. III f - Piotra Kulisa, który zajął I miejsce i Wiktorii Trawińskiej za zajęcie III miejsca.

Gratulujemy!!!

 powrót

szkolny konkurs ekologiczny

4 marca odbył się szkolny konkurs ekologiczny dla uczniów klas IV. Wzięło w nim udział 26 uczniów ze wszystkich klas czwartych. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących  znajomości zagadnień z ekologii i ochrony środowiska. Najlepsze wyniki, które pozwoliły zakwalifikować się do międzyszkolnego konkursu ekologicznego organizowanego przez ZSI, osiągnęli:

I miejsce

Adam Grącikowski   kl.IVe 
Zuzanna Zaremba   kl.IVb

II miejsce  

Wit Szymański kl.IVa

 III miejsce 

Aleksandra Ordon kl.IVb
Aleksandra Wasilewska  kl.IVc
Mikołaj Wiśniewski  kl.IVc

Gratulujemy!!!

 powrót

"Czwórkowy volley cup 2014" w SP4

2 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się Turniej mini siatkówki dziewcząt "CZWÓRKOWY VOLLEY CUP 2014". Pomysłodawcą imprezy był Dyrektor SP 4 Mirosław Jardanowski wraz z nauczycielkami wychowania fizycznego w tej szkole Kamilą Sikorą i Izabelą Markowską. Nadrzędnym celem sobotnich zmagań siatkarskich było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci. W turnieju wzięło udział 56 uczennic SP 4 z klas od 4-6.
14 zespołów, które reprezentowały przez siebie wybrany kraj rywalizowało ze sobą systemem pucharowym, tak jak podczas prawdziwych mistrzostw świata w siatkówce.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - FRANCJA w składzie: Martyna Sobiechowska, Dominika Jędrzejewska, Julia Misterska, Martyna Szłyk
II miejsce - HISZPANIA w składzie : Paula Sowińska, Urszula Ordon, Julia Althaus, Julia Wojdak
III miejsce - CANADA w składzie : Monika Kulik, Julia Janas, Laura Tyszkiewicz, Agata Gorzkiewicz

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Lewandowska reprezentująca zespół z WłOCH.

Podsumowania turnieju oraz wręczenia pucharów, medali oraz nagród dla najlepszych zawodniczek dokonali Radni Miejscy Henryk Procek, Rafał Lewandowski oraz gospodarz imprezy Dyrektor Sp 4 Mirosław Jardanowski.

Organizatorki turnieju Kamila Sikora i Izabela Markowska składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju Aleksandrze Procek - główny sędzia turnieju, Magdalenie Kaniewskiej oraz Małgorzacie i Zbyszkowi Wójciak .

powrót

KOLOROWE DNI

Dzień 27 luty 2014r. został wybrany DNIEM NIEBIESKO-GRANATOWYM

powrót

 

Szkolny Konkurs Ekologiczny

Dnia 26 lutego 2014r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas V i VI.

W kategorii klas VI:

I miejsce - Marek Górniak - kl. VI b
II miejsce - Julia Wojdak - kl. VI f
III miejsce - Marcin Nowak - kl. VI b
                  Szymon Biskup - kl. VI b

W kategorii klas V:

I miejsce - Jan Biernacki - kl. V a
II miejsce - Bartosz Mayer - kl. V a
                 Oskar Prusiński - V e
                 Mateusz Wlekliński - V d
                 Hanna Leszczyńska - kl. V e
                 Marta Nowak - V e
III miejsce - Zuzanna Trela - kl. Va

Gratulujemy!

powrót

WOJEWÓDZKI Konkurs PRZEDMIOTOWY Z PRZYRODY

Dnia 22 lutego 2014 r. w Toruniu odbył się wojewódzki etap Konkursu Przedmiotowego z przyrody organizowany przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Laureatami zostali uczniowie:

NAZWISKA LAUREATÓW KLASA

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

Martyna Krokowska VI d M. Sommertag
Kacper Łęczycki VI d
Mateusz Wlekliński V d
Krzysztof Czech VI a I. Sobańska
Julia Wojdak VI f
Urszula Ordon VI f
Zuzanna Sołtys VI b
Marek Górniak VI b
Szymon Biskup VI b
Marcin Nowak VI b

Finalistami zostali uczniowie:

NAZWISKA LAUREATÓW KLASA

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

Filip KrawczaK VI f I. Sobańska
Mikołaj Najdek Vi f

Gratulujemy!

powrót

Pięć medali uczniów naszej szkoły
w Halowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Aż pięć medali zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu podczas odbywających się w miniony weekend tj. 22-23 lutego 2014 r. w Halowych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików i Dzieci w Bydgoszczy. Nasi najmłodsi lekkoatleci całkowicie zdominowali rywalizację na dystansie 300 metrów w kategorii dzieci młodszych. Bieg dziewcząt zakończył się zwycięstwem Wiktorii Puszczykowskiej, która minimalnie wyprzedziła drugą na mecie Patrycję Nowak. Dwóch inowrocławian stanęło także na podium w rywalizacji chłopców - złoty medal wywalczył Jędrzej Prill, a brązowy Łukasz Olender. Ponadto, w kategorii dzieci starszych (rocznik 2002) drugie miejsce na tym samym dystansie zajął Kacper Nowak. Wszyscy zawodnicy reprezentują Uczniowski Klub Sportowy "Czwórka".

Gratulujemy!

powrót

KONCERT „Westernowe serca granie”

W sobotnie popołudnie tj. 22 lutego  w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbył się charytatywny koncert „Westernowe serca granie”, dla Pauliny, Weroniki, Kuby i Sebastiana. Dla tych, którzy przybyli przygotowano występy muzyczne, kiermasz, loterię fantową, rodeo, terraria i inne atrakcje. Duża frekwencja powinna owocować sporą kwotą uzbieraną z licytacji i cegiełek na rzecz chorych dzieci. Uczniowie z naszej szkoły licznie przybyli na ten koncert a cegiełki rozprowadzali uczniowie z klasy VI d.

powrót

raport z ewaluacji problemowej

W dniach od 18 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbywała się Ewaluacja Problemowa prowadzona przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy: Panią Beatę Wasilewską i Pana Wojciecha Gliwińskiego.
Ocenie podlegał poziom spełniania wymagań:
- „Uczniowie są aktywni",
- „Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji"
- „Zarządzanie szkołą służy jej rozwojowi".
Uczniowie są aktywni - poziom spełniania wymagania uzyskany przez szkołę to A.
Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji - - poziom spełniania wymagania uzyskany przez szkołę to B.
Zarządzanie szkołą służy jej rozwojowi - poziom spełniania wymagania uzyskany przez szkołę to A.

Badania przeprowadzono w oparciu o ankiety, wywiady grupowe z uczniami, rodzicami, nauczycielami, partnerami szkoły, pracownikami niepedagogicznymi szkoły i przedstawicielami samorządu lokalnego. Przeprowadzono szereg obserwacji lekcji oraz analizowano dokumentację szkoły. Wręczenia dokumentu – Raportu z Ewaluacji Problemowej z oceny działalności szkoły dokonano 30 stycznia 2014 r. w Urzędzie Miasta Inowrocławia w obecności Zastępcy Prezydenta Pana Wojciecha Piniewskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Sportu Pani Magdaleny Kaiser na ręce Dyrektora Szkoły Mirosława Jardanowskiego i Pana Prezydenta Wojciecha Piniewskiego.
Tak wysokie noty to powód do dumy dla Miasta, jako organu prowadzącego, jak i dla dyrekcji, pedagogów, rodziców i uczniów. Szkoła osiąga znakomite wyniki edukacyjne, jest placówką, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i gdzie czują się bezpiecznie dodała Pani Beata Wasielewska starszy wizytator Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

powrót

AKCJA "POCZYTAJ MI PRZYJACIELU"

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając – dzieci z naszej szkoły, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, realizuje program „Poczytaj mi Przyjacielu…”. Do projektu „Poczytaj mi przyjacielu” włączyliśmy się we wrześniu 2013 roku. Nawiązaliśmy kontakt z klasami O. Wolontariuszami zostali uczniowie klasy VI d, należący do kółka wolontariackiego. Martyna Białkowska , Julka Błochowicz, Agata Górna, Sandra Jóźwiak, Martyna Krokowska, Małgosia Jakób, Bartek Harenda, Ola Świtek, Daria Worona, Patrycja Strzelec, Wiktoria Kaniewska, Marika Nawrocka, Kacper Maciejczak, Kamil Kobylarek. Staramy się organizować spotkania z maluchami regularnie, raz w tygodniu – w środę. Zajęcia trwają około godziny. Uczniowie czytają przedszkolakom bajki, m.in. bajki z serii Walta Disneya,„Przygody Kubusia Puchatka”, „Baśnie świata”. Koordynatorem akcji jest Pani Jolanta Skolankiewicz – Surówka.

powrót


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2013

Uczniowie klas I pod kierunkiem pani Ewy Rucińskiej przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

powrót

CIEKAWE WYDARZENIA Z KLASY II D

powrót

KOLOROWE DNI

Dzień 23 stycznia 2014r. został wybrany DNIEM BIAŁYM

powrót

 
Wizualna forma pracy z czytelnikiem

Jest wiele atrakcyjnych form upowszechniania czytelnictwa, lecz główne miejsce zajmują wystawy biblioteczne. Pełnią one funkcję informacyjną, kształcącą i reklamową poprzez wystawianie na widok publiczny książek, czasopism, reprodukcji obrazów, fotografii, rysunków i innych eksponatów. Każda wystawa wymaga właściwego przygotowania materiałów, starannego wykonania elementów graficznych, właściwego ustawienia całości oraz estetycznej formy prezentacji.
W naszej bibliotece dla uczniów przygotowana jest wystawa książek najczęściej wypożyczanych przez uczniów, którą przygotowała p. Małgorzata Deskiewicz i wystawa o Oskarze Kolbergu przygotowana przez p. Małgorzatę Monasterską

powrót


WIGILIA 2013

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny. Czas radości, refleksji, serdecznych spotkań i życzeń. W świątecznej atmosferze 20 grudnia w naszej szkole odbywały się uroczyste spotkania wigilijne dzieci z nauczycielami. Dzieci z kl. IV – VI z kółka religijnego pod kierunkiem p. Anny Budzińskiej w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Był św. Józef, Maria, Trzej Królowie, pastuszkowie, anioły oraz zwierzęta. Mali aktorzy z dużym przejęciem odtworzyli swoje role i zaśpiewali kolędy. Na skrzypcach kolędy zagrała Weronika Świątkowska.

powrót

Szkolny Konkurs "Mistrz Klawiatury"

16 grudnia 2014 roku został przeprowadzony w naszej szkole przez nauczycieli informatyki szkolny konkurs „MISTRZ KLAWIATURY”, którego adresatami byli uczniowie klas V i VI. Uczestnicy stanęli przed zadaniem, które polegało na bezbłędnym i szybkim przepisaniu tekstu w specjalnie przygotowanym programie komputerowym. Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem, był przykładem zdrowej rywalizacji, będącej źródłem dobrej zabawy dla wszystkich uczestników.

Najlepszymi okazali się:

Klasy V

I miejsce - Kacper Bednarski - kl. V f
II miejsce - Alicja Wolska - kl. V a
III miejsce - Wiktor Buzow - kl. V f

Klasy VI

I miejsce - Jakub Chojnacki - kl. VI b
II miejsce - Szymon Ziółkowski- kl. VI b
III miejsce - Sandra Jóźwiak - kl. VI d

Gratulujemy!

powrót

GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 4 przyłączył się do XIII edycji akcji "GÓRA GROSZA". Akcja trwała od 26 listopada do 7 grudnia 2013r.
Zebrano: 1019,63 zł. Najbardziej aktywna klasa: If zebrała 136,24 wych. Paulina Gawarecka. Najaktywniejszy poziom: klasy I.

Kwoty uzbierane na poziomach:

Kl. I - 390,74 zł
Kl. II - 166,34 zł
Kl. III - 100,84 zł
Kl. IV - 143 zł
Kl. V - 95,63 zł
Kl. VI - 27,49

Dziękujemy za włączenie się w zbiórkę świetlicy szkolnej, która zebrała 95,59 zł.

 

powrót

MARZYCIELSKA POCZTA

Jak co roku czekamy na to najpiękniejsze święto. Święto magiczne, rodzinne, pełne śniegu, bałwanów, spotkań przy stole wigilijnym oraz świątecznych potraw. Czy może być lepsza atmosfera? Chyba nie :)
Tradycją w polskich domach jest kolacja wigilijna, ubieranie choinki, dzielenie się opłatkiem czy wręczanie sobie nawzajem prezentów. Równie wielką tradycją są życzenia świąteczne. Boże Narodzenie to okres, kiedy życzenia świąteczne są wysyłane masowo. A każdy z nas lubi dostawać ich dużo i to najlepiej same oryginalne albo śmieszne, czekają na nie chore dzieci, ludzie samotni. Kartki z życzeniami są dla nich wsparciem, sygnałem, że są bardzo ważni, że ktoś o nich pamięta, nie są sami. W ramach ogólnopolskiej akcji "MARZYCIELSKA POCZTA" dzieci z klas IV – VI same wykonały kartki świąteczne i życzyły WESOŁYCH ŚWIĄT tym, którzy na życzenia czekają. Boże Narodzenie to wspaniały czas, więc cieszmy się tym rodzinnym świętem, które jest tylko raz w roku.

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre was w życiu nie minie.

powrót

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
NA NAJCIEKAWSZE I NAJZABAWNIEJSZE PRZEBRANIE

Gratulujemy zwycięzcom konkursu organizowanego 2 grudnia 2013 roku z okazji Dnia Ucznia. Najciekawsze i najzabawniejsze stroje zostały nagrodzone upominkami , a otrzymali je uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca:

I miejsce

Dominik Karólewski - klasa V b
Gabriel Przybylski  - klasa V e
Oliwia Strawowska  - klasa V e

II miejsce

Weronika Banaszak - klasa IV e
Karina Wabiszewska - klasa IV  d

III miejsce

Daria Worona klasa VI d
Wiktoria Wrońska klasa V e

Wyróżnienia

Agata Budzińska klasa VI b
Anna Różańska klasa IV e

Jeszcze raz gratulujemy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

powrót

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej
Mistrzowie Painta - „W krainie bajek i baśni”

 

Po raz dziewiąty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej Mistrzowie Painta, skierowany do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych. Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności posługiwania się edytorem grafiki Paint, rozwijanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z dziełami literackimi oraz rozwijanie wyobraźni twórczej. Na konkurs wpłynęło 118 prac z 7 szkół. Przyznane zostały następujące nagrody i wyróżnienia.

Klasy I

I miejsce – Anna Staszak - kl.Ib SP nr 11
II miejsce – Bartek Oreszczenko - kl. Id SP nr 4,
III miejsce – Amelia Mrozińska – kl.Ia SP nr 11,
Wyróżnienia: - Patrycja Dyszlewska – kl. Ie SP nr 4,
                   - Wiktoria Kruszyna – kl. Ic SP nr 4,
                   - Tymoteusz Stasiak – SP Orłowo
 

Klasy II

I miejsce – Maja Będkowska – kl. IIb SP nr 4,
II miejsce – Dagmara Stanek – kl.IIa SP nr 4,
III miejsce - Kacper Chełminiak – kl. IIc SP nr 4,
Wyróżnienie: – Natalia Telus - kl.IIc SPI


Klasy III


I miejsce – Dominika Sadowska – kl. IIIb SP nr 4,
II miejsce – Hanna Kisielewicz – kl. IIIc SP nr 16,
III miejsce – Wiktoria Gemziak - kl. IIIa, SP nr 4,
Wyróżnienia: – Robert Rusak – kl. IIId SP nr4,
                     - Zuzanna Szypura – KSP

 

 

 

11.12.2013r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.
Wystawa prac dzieci eksponowana była w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 4. Cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Gratulujemy!

powrót

Szlachetna Paczka

Drodzy Darczyńcy!

Dziękujemy za Wasze wielkie serce!!! Pomagają ludzie, nie rzeczy. Wasze prezenty to promień nadziei dla rodzin w potrzebie i szansa na wyrwanie się z beznadziei. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Wasze dobro już działa i się pomnaża. W obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach. W tych wszystkich, którzy zobaczyli jak działa koło dobroci i chcą się do niego włączyć. Wasze dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy. Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty. Dzięki Waszym środkom finansowym zakupiliśmy :

-lodówkę,
-parowar,
-torbę do szkoły,
-torbę damska,
-4 pary getrów trykotowych.

Dary ,które przynosili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 zapakowaliśmy do 18 kartonów.Przy pakowaniu pomagały i pani Aleksandra Adrych i pani Anna Domagała oraz uczniowie klasy VI d i VI f, a szczególnie Kacper Maciejczak.

Dziękujemy za przekazanie rodzinie PACZKI oznaczonej numerem KUJ – 1428 - 037232.

powrót

MALUCHY NA START

We wtorek, 3 grudnia 2013r. w naszej szkole z okazji Dnia Ucznia odbył się Turniej Sportowy dla uczniów klas II. Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach sprawnościowych. Każdą klasę reprezentowało 10 uczniów. Zwyciężyła drużyna klasy II c zdobywając 15 pkt., II miejsce zajęła klasa IIa (13 pkt.), a III -ex aequo reprezentacje klas IIb i II d uzyskując po 11 pkt. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy. Organizatorami zawodów były panie Maria Kuraszkiewicz i Małgorzata Wójciak.

powrót

Gratulujemy!


„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Po raz kolejny mamy się czym pochwalić. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Nigdy nie zawiedli i nie zawiodą. Są otwarci na wspieranie różnych akcji dobroczynnych. Co roku pomagają bezbronnym i bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę. Zbieramy dla nich przede wszystkim karmę, koce, kołderki...

Wspieramy głównie te fundacje lub organizacje, które nie mają zaplecza finansowego. Opierają się na wolontariacie lub datkach ludzi dobrej woli. Taką fundacją jest „Kocia dolina”. Występ na rzecz fundacji przygotowały dzieci z klasy Ic z wychowawczynią mgr Mirosławą Krawczyk. Gościem była założycielka i prezes fundacji pani Agnieszka Hejenkowska Marek.

powrót

 

                             PIERNIKOWE ŻYCZENIA

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Kulinarno - Fotograficznym zorganizowanym przez  PIEKARNIĘ PIEKUŚ Pakulscy & Walorek z siedzibą w Inowrocławiu. Celem konkursu było:

 • Kształtowanie wrażliwości estetycznej i smaku – uświadamianie, że jedzenie może dostarczyć nie tylko odżywczych substancji dla ciała, ale też przyjemności dla oka;

 • Wspieranie idei „slow food” w szkołach, poprzez promowanie jedzenia własnoręcznie przygotowanego zamiast produktów wysokoprzetworzonych – ukazanie, że przygotowywanie przysmaków może być doskonałą zabawą;

 • Propagowanie świątecznych tradycji;

 • Rozwijanie kreatywności dzieci;

 • Realizacja wybranego projektu w postaci firmowej kartki świątecznej.

Firma Piekuś ufundowała pierniki potrzebne do przeprowadzenia zajęć. Nauczyciele zorganizowali zajęcia praktyczne, podczas których dzieci ozdabiały świąteczne pierniki według własnego pomysłu. Po wykonaniu własnych piernikowych kompozycji, uczniowie z pomocą nauczyciela wykonali zdjęcia swoich prac. Spośród prac zgłoszonych do konkursu komisja powołana przez Organizatora wybierze w poszczególnych kategoriach wiekowych: I miejsce, II miejsce, III miejsce. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto wybrane prace będą wykorzystane na projekcie firmowej kartki świątecznej przez Piekarnię Piekuś. Opiekunami uczniów podczas konkursu były p. Beata Krysińska, Olga Cerecka, Renata Banaszak.

powrót

 

WOJEWÓDZKI KONKURS
"PRZYRODA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO JAKIEJ NIE ZNACIE"

8.11.2013r.w Sali Konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego Wojewody Kujawsko - Pomorskiego pn. "Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego jakiej nie znacie". Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac - 1232. Informujemy że Sandra Shawkat uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu obecnie uczennica Gimnazjum nr 2 została jednym z 13 laureatów tego konkursu. Wszystkie nagrodzone prace tworzą kalendarz na rok 2014 pn." Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego jakiej nie znacie"–Konkurs Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - praca Sandry przedstawia czas żniw i stanowi tło dla miesiąca sierpnia. Praca została przygotowana pod kierunkiem Pani Elżbiety Gierszewskiej. Nagrodę Sandrze wręczał Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pani Ewa Mes.

powrót

 

KOLOROWE DNI

Dzień 21 listopada 2013r. został wybrany Dniem Brązowym.

Przypominamy, że każdy z uczniów, który przebierze się wyznaczonego dnia w określony kolor, tego dnia nie jest pytany. Życzymy miłej zabawy!

samorząd uczniowski

powrót

 


MALUCHOLADA 2013

Dnia 13 listopada 2013r. w hali widowiskowo-sportowej odbył się po raz kolejny Turniej Sportowo-Wiedzowy „Malucholada”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III dziewięciu szkół podstawowych z Inowrocławia i okolic. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i sprawnością fizyczną. Tegoroczna rywalizacja przebiegała pod hasłem „Ekologia” i również materiały ekologiczne zostały wykorzystane w konkurencjach sportowych. W hali panowała prawdziwa sportowa rywalizacja. Wszystkich reprezentantów szkół dopingowali ich szkolni koledzy. Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Małgorzatę Wójciak zajęli I miejsce, wyprzedzając ZSI oraz SP z Góry.

Oto nasi reprezentanci:
1. Julia Ślizanowska - 3a,
2. Martyna Gaczkowska – 3b,
3. Dominka Sadowska – 3b,
4. Martyna Ciesielska – 3c,
5. Wiktoria Czekała – 3d,
6. Wanesa Kubiak – 3d,
7. Eryk Bembnista – 3a,
8. Aleks Lament – 3b,
9. Michał Marek - 3b,
10. Maciej Michalak - 3c,
11. Wiktor Werpachowski – 3c,
12. Aleks Mierzwicki - 3d

    

powrót

Gratulujemy zwycięzcom!


KOLOROWE DNI

 

REGULAMIN KOLOROWYCH DNI

Akcja szkolna pod nazwą Kolorowe Dni trwa w Szkole Podstawowej nr 4 od października 2013r. do maja 2014r. i jest organizowana przez Samorząd Uczniowski.

     W każdym ze wskazanych z miesięcy wybrany zostanie jeden dzień, w którym uczniowie mają prawo i mogą czerpać przyjemność z przebrania się w określony kolor, przypisany do kolejnych miesięcy:

·       październik – pomarańczowy,

·       listopad – brązowy,

·       grudzień – czerwony,

·       styczeń – biały,

·       luty – niebieski/granatowy,

·       marzec – szary,

·       kwiecień – zielony,

·       maj – żółty/fioletowy.

3.      Wybrany dzień zostanie wylosowany i każdorazowo ogłoszony na dwa tygodnie wcześniej.

4.      Każdy z uczniów, który przebierze się wyznaczonego dnia w określony kolor, tego dnia nie jest pytany.

5.    Wychowawcy klas zobowiązani są do zanotowania liczby przebranych uczniów w każdy z wyznaczonych ośmiu dni (po jednym w miesiącu od października do maja).

6.      W maju odbędzie się podsumowanie akcji:

·       spośród klas I-III i IV-VI zostaną wybrane dwie klasy (po jednej w każdym przedziale), w których przez cały okres trwania akcji przebierała się systematycznie i procentowo największa grupa uczniów,

·       powyższe klasy otrzymają pochwałę oraz niespodziankę.

7.      Regulamin wchodzi w życie z dniem 14.10.2012r.

powrót

 

Osiągnięcia Zuzanny Tyrawskiej uczennicy klasy Va

 

Zuzanna Tyrawska jest uczennicą klasy Va Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu. Interesuje się piłką nożną i jest zawodniczką UKS „Szóstka” Inowrocław. Ostatnio zdobyła wraz z zespołem złoty medal i I miejsce w Finale IV Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska Warszawa 2013r.

Osiągnięcia Zuzanny Tyrawskiej wraz z zespołem UKS Szóstka Inowrocław.

 • I miejsce w Finale Ogólnopolskim IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska Warszawa 2013r.

 • I miejsce w Finale Wojewódzkim IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska Bydgoszcz 2013r.

 • I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa Żnin 2013r

 • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Ząbkowia Cup 2013r oraz nagroda dla najlepszego strzelca turnieju.

 • II miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt Warszawa2012r.

 • III miejsce w Finale Wojewódzkim III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska2012r.

 • I miejsce w Finale Wojewódzkim XII Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku 2012r.

 • III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Real Junior Cup @012r.

 • II miejsce w Turnieju Casablanca Cup Inowrocław 2012r.

 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ząbkowia Cup2011r.

 • II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „Szóstka Cup” o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocław 2011r.

powrót

Brawo Zuzia! - tak trzymaj!


KONKURS „PAN STOP”

Dnia 21 października 2013 r. [o raz drugi w naszej szkole organizowany był Szkolny Konkurs " Pan Stop", skierowany do uczniów klas IV. Celem konkursu było: promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Przyznane zostały następujące nagrody i wyróżnienia.

I miejsce zdobył  Wiktor Łuczak - kl. IV a

II miejsce Aleksandra Wnuczek - kl. IV b

III miejsce Patryk Gwadera - kl.IV d

Przyznano także 3 wyróżnienia:

Hubert  Zdrojewski - kl. IVb

Agata Szcześniak - kl. IVc

Filip Gredecki - kl. IVd

Najciekawsze prace uczniów można oglądać na wystawie zorganizowanej na parterze szkoły.

  Gratulujemy!

FOTOGALERIA

powrót

 


 170 rocznica Papieskiego DziEła Misyjnego Dzieci

Szkolne Ognisko Misyjne działające przy SP 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu w dniu 23 października br. przygotowało akademię misyjną podsumowującą prawie roczne obchody 170 rocznicy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Na te akademię został zaproszony dyrektor diecezjalny PDM ks. kan. Franciszek Jabłoński oraz ks. Jan Maćkowiak, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi. Na akademii obecny był dyrektor szkoły Pan mgr Mirosław Jardanowski oraz Pani wicedyrektor.

W ramach akademii nastąpiła prezentacja pracy rocznej Ogniska Misyjnego, przedstawienie postaci Pauliny Jaricot, śpiew piosenki o Paulinie ułożonej przez uczniów szkoły, modlitwa w intencji misji w języku francuskim i angielskim, śpiew piosenki w języku suahili, wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu o Matce Bożej.

Akademię zakończyło wystąpienia ks. kan. Jabłońskiego oraz Pana Dyrektora. Ks. Franciszek podziękował za tak pięknie przygotowaną akademię misyjną, za pracę dzieci na rzecz misji w Ognisku Misyjnym oraz za propagowanie misyjnego różańca, który zakupiła pod 500 gromada dzieci w ciągu jednego roku.

Pan Dyrektor z kolei wyraził radość, że działa w szkole Ognisko misyjne i to, że szkoła otwarta jest na spotkania z misjonarzami i pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Podziękował także rodzicom, którzy włączyli się także w przygotowanie tej akademii.

Całość spotkania zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci zrzeszonych w Ognisku Misyjnym oraz zaproszonych gości.

„Ognisko misyjne w 2013 r. - jak mówi p. Ewa Rucińska, katechetka i animator misyjny - podjęło się realizacji zadań, które upamiętniły 170 lat Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym celu zorganizowaliśmy akcje charytatywne: „Serce do serca" - pomoc sierotom w Afryce oraz wspieraliśmy PDMD poprzez rozprowadzanie różańców misyjnych. Następną naszą akcją było propagowanie czytania „Świata Misyjnego", w wyniku której zakupiliśmy całoroczną prenumeratę 10 egzemplarzy, a co nas ogromnie cieszy, że jest wzrost zainteresowania tym czasopismem i chęć kupowania dalszych egzemplarzy. Odbył się również dzięki naszym inicjatywom konkurs piosenki religijnej, na cześć założycielki żywego różańca ułożyliśmy piosenkę”.

FOTOGALERIA

powrót

 


KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

W sobotę 19 października 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły Wojciech Helak, okoliczne słowo wstępne do przybyłych uczestników i opiekunów skierował ks. prałat Leszek Kaczmarek, proboszcz Parafii Zwiastowania NMP. Mówił on między innymi o trwałości poezji religijnej ze względu na jej niezwykłą wartość i przesłanie, które ze sobą niesie, a także o przypadającym w tych dniach święcie Błogosławionego Jana Pawła II. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, poziom recytacji był wysoki. Laureaci otrzymali piękne książkowe nagrody, które wręczył dyrektor szkoły pan Wojciech Helak.

Naszą szkołę reprezentowały:

w grupie wiekowej klas I – III

 • Marta Rzeźnik – kl IIIa

 • Alicja Waszkiewicz – kl IIIa - wyróżnienie

w grupie wiekowej klas IV – VI

 • Martyna Krokowska – VI d

 • Małgorzata Puła – VI f – wyróżnienie.

FOTOGALERIA

   Gratulujemy!

powrót

 


DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 18 października 2013 r. w naszej szkole spotkali się uczniowie i nauczyciele, by uczcić 35 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Punktem centralnym spotkania był montaż słowno – muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II, jego przyjaźni z Chrystusem i drugim człowiekiem, który przygotowali uczniowie z kółka religijnego, które jest prowadzone przez panią Annę Budzińską. W śpiew ulubionych pieśni Ojca Świętego włączyła się społeczność szkolna. Tegoroczna akademia z okazji Dnia Papieskiego wszystkim się podobała i zostanie na długo w pamięci. Podczas uroczystości była okazja do przypomnienia papieża — Polaka oraz jego nauczania.

FOTOGALERIA

powrót

 

 

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

14 października 2013r., w Święto Edukacji Narodowej, odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. 163 dzieci z 6 klas I stało się pełnoprawnymi uczniami. Po występie artystycznym, przygotowanym przez klasy: IIa i IIb, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. „Pierwszacy” ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście.
 

FOTOGALERIA

powrót

 


LEKCJA NA KRÓTKIEJ FALI W RAMACH PROGRAMU RADIO REAKTYWACJ

 

11 października 2013r. uczniowie klas Vb i Vc Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu podczas prawie pięciogodzinnego, darmowego spotkania mieli możliwość w czasie nietypowej lekcji poznać tajniki krótkofalarstwa.

Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć ze spotkania oraz program i założenia Radio Reaktywacja.

powrót

 


TURNIEJ "INOWROCŁAWSKI CZAR DWÓCH KÓŁEK"

Dnia 24 września 2013 r na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu odbyły się zawody rowerowe pn."Inowrocławski czar dwóch kółek". Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najlepszych zawodników nagradzali medalami: Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Piniewski oraz gość specjalny Marek Leśniewski - znany polski kolarz, medalista mistrzostw świata, olimpijczyk oraz zwycięzca Tour de Pologne.

Uczniowie naszej szkoły powrócili z medalami :

I miejsce - Martyna Sobiechowska kl.6b (kategoria dziewczynki kl.VI)
II miejsce - Oskar Winiarski kl. 6b (kategoria chłopcy kl.VI)
III miejsce – Maria Cytloch kl. 4a (kategoria dziewczynki kl.IV)

Gratulujemy!!

FOTOGALERIA

powrót

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września 2013r.


Co roku w miesiącu wrześniu odbywa się akcja „Sprzątania Świata”. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach na rzecz czystej planety. Rozumieją cel, wagę i skalę tego przedsięwzięcia. Nauczycielem odpowiedzialnym za sprawny przebieg akcji w klasach starszych była pani Iwona Sobańska. Starsze klasy, czyli: VI a, VI b, VI f, V a, V b, IV a, IV b, IV d stoczyły walkę z „królem śmieci” poza terenem szkoły. W klasach młodszych odpowiedzialne za zbiórkę odpadów były panie Maria Cieślak i Mirosława Krawczyk. Młodsze dzieci z klas I-III również z ochotą zbierały śmieci. Sprzątanie zaczęły od „własnego podwórka”, czyli szkoły, a skończyły na terenie tuż wokół szkoły.Z klas młodszych w akcji udział wzięły klasy: I c, I d, II a, II b, II c, II d, III c, III d, III e, III f.

powrót

 


UCZYMY SIĘ ELEMENTÓW GRY W TENISA ZIEMNEGO

Klasa III d wraz z wychowawczynią Panią Beata Krysińską na sali gimnastycznej.

FOTOGALERIA

powrót


IV TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

 

FOTOGALERIA

powrót

 


TURNIEJ O PUCHAR POSŁA NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ KRZYSZTOFA BREJZY

W dniu 21 września 2013 r. na Boisku " Orlik" Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 2001 O PUCHAR POSŁA NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ KRZYSZTOFA BREJZY. W turnieju brało udział 6 drużyn podzielonych na 2 grupy.

W I grupie grały zespoły:

- SAN MARINO
- POLSKA
- MOLDAWIA

w II grupie:

- Anglia
- Ukraina
- Czarnogóra

Zwycięzcą turnieju została Czarnogóra a Polska zajęła II miejsce.

Tak więc na boisku szkolnym poznaliśmy uczestników przyszłorocznych Mistrzostw Świata 2014. Z grupy polskiej awansowały drużyny Czarnogóry i Polski.

W meczu o I miejsce:
Czarnogóra - Polska 6 : 0

W meczu o III miejsce:
Mołdawia - Ukraina 1 : 2

Najlepszy piłkarz - Pawel Jedrzejczak
Najlepszy strzelec bramek - Tobiasz Sypniewski
Najlepszy bramkarz - Kacper Łeczycki

Nagrody ufundowali dla najlepszych drużyn i najlepszych graczy:

Poseł na Sejm RP Krzysztof Brejza
Rafał Lewandowski - Radny Rady Miasta Inowrocławia
Henryk Procek - Radny Rady Miasta Inowrocławia
Magdalena Łośko - Radna Miasta Inowrocławia
Dyrektor Szkoły Mirosław Jardanowski

 

FOTOGALERIA

powrót

 


U
ROCZYSTE ROZPOCZĘCIE roku szkolnego 2013/2014

Po dwóch miesiącach wakacji na szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Dla uczniów to koniec lenistwa i początek ponownej pracy.
 

Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę.

FOTOGALERIA

powrót