PAŹDZIERNIK WRZESIEŃ
"TWÓRCY ŚWIATŁA"

Wychowawczyni klasy 1 h – mgr Adriana Skonieczna zorganizowała warsztaty integracyjne „Twórcy światła” dla swojej klasy. Dzieci tworzyły piękne, kolorowe świece. Przez sztukę uczyły się pracować w grupie, rozwijały swoją kreatywność. Własnoręcznie stworzone świece z zatopionymi wewnątrz suszonymi roślinami, muszelkami, kamykami dzieci oczywiście z dumą prezentowały rodzicom.

powrót

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 25.09 odbył się V Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tak jak i w ubiegłym roku kilka dni wcześniej udekorowaliśmy szkołę, wyznaczyliśmy egzaminatorów oraz przygotowaliśmy zadania. 25 września zaczęliśmy wielkie egzaminowanie. Wszyscy uczniowie chętnie odpowiadali na zadane pytania, rozwiązywali zagadki. Niestety najgorzej było z dorosłymi, ciągle wymigiwali się, że im się spieszy. Bardzo dziękujemy tym co się odważyli i pozwolili się przepytać. Ogólnie było bardzo miło i wesoło. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Relacjonowała : Ewa Górska

powrót

Spotkanie policjantów z uczniami klas pierwszych

22 września uczniowie klas pierwszych (1a,1c,1d,1e,1f,) naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę i prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Omówił sposoby unikania lub pokonywania ich.
Pani Policjantka uczuliła także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniała, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na koniec spotkania uczniowie dostali odblaski, aby być widocznym na drodze.

Relacjonowała : Adriana Skonieczna

powrót

OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Co roku w miesiącu wrześniu odbywa się akcja „Sprzątania Świata”. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach na rzecz czystej planety. Rozumieją cel, wagę i skalę tego przedsięwzięcia. Nauczycielem odpowiedzialnym za sprawny przebieg akcji w klasach starszych była pani Iwona Sobańska. Starsze klasy, czyli: V a, V b, V c, V d, V f, VI a, VI b, VI c , VI d , VI e stoczyły walkę z „królem śmieci” poza terenem szkoły. W klasach młodszych odpowiedzialna za zbiórkę odpadów była pani Mirosława Krawczyk. Młodsze dzieci z klas I-III również z ochotą zbierały śmieci. Sprzątanie zaczęły od „własnego podwórka”, czyli szkoły, a skończyły na terenie tuż wokół szkoły. Z klas młodszych w akcji udział wzięły klasy: I c, I j, II b, II c, II d, II f, II g, II h, Ii, III a, III b, III c, III d, III f.

Relacjonowała : Mirosława Krawczyk

powrót

To była udana wycieczka!

Na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cwał” w Jaksicach. Czekały tam na nas liczne atrakcje. Jeździliśmy konno, graliśmy w piłkę oraz grillowaliśmy. Ogromnym powodzeniem cieszyła się trampolina. Kotki, kucyki, kury i króliki cierpliwie znosiły nasze towarzystwo Za wspaniałą gościnę serdecznie dziękujemy właścicielom Państwu Jadwidze i Janowi Leśniakom.

Relacjonowała : Lucyna Sadowska-Kupracz

                                                                       Klasa 5 b            Klasa 5 d

 

powrót

Informacja dla ucznia
 
  • Komunikat dyrektora CKE w sprawie harmonogramu przeprowadzania sprawdzianu w roku 2016 

  • Komunikat dyrektora CKE w sprawie dostosowania warunków i form sprawdzianu 2015/2016  

  • Komunikat dyrektora CKE w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych 

  • Informacja o sposobie dostosowania warunków do potrzeb i możliwości zdającego 

  • Wniosek rodziców  

powrót

Ubezpieczenie uczniów 2015/2016

  Ubezpieczenie jest dobrowolne

 

www.interrisk.pl/dla_firm/osobowe/edu_pl


Warunki ubezpieczenia uczniów:
   


1. Ogólne warunki ubezpieczenia EDU PLUS - InterRisk   

2. Aneks do ogólnych warunków stosowanych przez InterRisk

3. Polisa  str.1    str.2    str.3

4. Wniosek zgłoszenia roszczenia. 

Wnioski można pobierać i składać w sekretariacie szkoły.

powrót

KLASA I B

Uczniowie klasy Ib z wychowawczynią Urszulą Wasielewską radośnie przywitali nowy rok szkolny 2015/2016  w budynku
Filii SP4. Z uśmiechem zasiedli w ławkach, otrzymali podręczniki i wspólnie bawili się na placu zabaw. 

Relacjonowała : Urszula Wasielewska

powrót


U
ROCZYSTE ROZPOCZĘCIE roku szkolnego 2015/2016
 
Choć na wakacjach było wesoło, czas się przywitać ze starą szkołą.
Pora znów zasiąść do ławek szkolnych i wyczekiwać wszystkich dni wolnych.
I do wakacji ile dni zostało: Czy wiele, dużo, średnio czy mało?...
A my możemy życzyć tylko, byście się cieszyli każdą szkolną chwilką!
I jak najlepszych ocen w dzienniku i wspaniałych w nauce wyników.
I zachowania wzorowego-…albo chociaż bardzo dobrego
I paska czerwonego na dyplomie końcowym-
I BYŚCIE BYLI ZAWSZE UCZNIAMI WZOROWYMI!

1 września 2015 r. w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2015/2016. Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Przywitaliśmy nowych członków naszej społeczności , dzieci sześcioletnie, które pierwszy raz przekroczyły progi naszej szkoły. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Mirosław Jardanowski. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

powrót