VI RAJD SZLAKIEM KAPITANA PAWŁA CYMSA

13.09.2014r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami  po zwiedzeniu sanktuarium w Markowicach pokonała pieszo trasę rajdu szlakiem żółtym Markowice - Gaj Markowicki - Górki - Ludzisko (około 11 kilometrów). Celem rajdu było uczczenie pamięci kpt. Pawła Cymsa, popularyzacja turystyki pieszej, rowerowej i krajoznawstwa na Kujawach Zachodnich. W trakcie rajdu odbyły się  konkursy z wiedzy o kpt. Pawle Cymsie oraz krajoznawczo-historyczny o terenach rajdowych. Uczestnicy rajdu otrzymali świadczenia w postaci pamiątkowych znaczków, dyplomów za udział w konkursach, turystyczny poczęstunek i ognisko na mecie rajdu. Uroczyste zakończenie rajdu nastąpiło na terenie Szkoły Podstawowej w Ludzisku. Potem uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Inowrocławia.
W rajdzie uczestniczyła młodzież inowrocławskich szkół z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6, 11, Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Gimnazjum nr 1.
Rajd zorganizował inowrocławski oddział PTTK.

U
ROCZYSTE ROZPOCZĘCIE roku szkolnego 2014/2015

Choć na wakacjach było wesoło, czas się przywitać ze starą szkołą.
Pora znów zasiąść do ławek szkolnych i wyczekiwać wszystkich dni wolnych.
I do wakacji ile dni zostało: Czy wiele, dużo, średnio czy mało?...
A my możemy życzyć tylko, byście się cieszyli każdą szkolną chwilką!
I jak najlepszych ocen w dzienniku i wspaniałych w nauce wyników.
I zachowania wzorowego-…albo chociaż bardzo dobrego
I paska czerwonego na dyplomie końcowym- I BYŚCIE BYLI ZAWSZE UCZNIAMI WZOROWYMI!

1 września 2014 r. w naszej szkole zainaugurowano nowy rok szkolny 2014/2015.Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Z-ca Prezydenta Miasta Inowrocławia Pan Wojciech Pniewski i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Marcinkowski. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Mirosław Jardanowski.
W rozpoczęciu roku szkolnego wzięło udział 248 pierwszoklasistów (w tym 71 sześciolatków - 3 klasy ) oraz 91 dzieci z 4 oddziałach zerowych.
Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.. Pierwszoklasiści otrzymali darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.